ԱԳՆ-ում հանդիպում է եղել ՀՀ-ում հավատարմագրված դիվանագետների հետ
ՀՀ ԱԳՆ գլխավոր քարտուղար Դավիթ Կարապետյանը հանդիպում է ունեցել Հայաստանում հավատարմագրված դիվանագիտական ներկայացուցչությունների և միջազգային կազմակերպությունների ղեկավարների հետ՝ ներկայացնելով «Երևանյան երկխոսություն» երկրորդ միջազգային համաժողովի նախապատրաստական աշխատանքները:
Դավիթ Կարապետյանը ներկաներին տեղեկացրել է, որ 2-րդ «Երևանյան երկխոսությունը» կայանալու է մայիսի 26-ից 27-ը, որի ընթացքում տեղի են ունենալու քննարկումներ մի շարք թեմաներով, այդ թվում՝ խաղաղության և անվտանգության հարցերի, համաշխարհային աշխարհաքաղաքական իրադարձությունների, ԵՄ և ԵՄ հարևանության շուրջ միտումների, բնապահպանական զարգացումների, առևտրի և տրանսպորտի փոխկապակցվածության, ինչպես նաև արհեստական բանականության քաղաքականության վերաբերյալ:

Генеральный секретарь МИД Республики Армения Давид Карапетян провел встречу с руководителями дипломатических представительств и международных организаций, аккредитованных в Армении, представив подготовительные работы ко второму международному форуму «Ереванский диалог».
Давид Карапетян сообщил присутствующим, что второй «Ереванский диалог» пройдет с 26 по 27 мая, в рамках которого состоятся обсуждения по ряду тем, включая вопросы мира и безопасности, глобальные геополитические события, тенденции вокруг ЕС и его соседства, экологические развития, взаимосвязанность торговли и транспорта, а также политику в области искусственного интеллекта.