Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորել է Բուլղարիայի վարչապետին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Բուլղարիայի Հանրապետության վարչապետ Ռոսեն Ժելյազկովին ազգային տոնի՝ Ազատագրման օրվա առիթով: Ուղերձում ասված է.
«Հայաստանի Հանրապետության կառավարության և անձամբ իմ անունից ջերմորեն շնորհավորում եմ Բուլղարիայի Հանրապետության ազգային տոնի՝ Ազատագրման օրվա կապակցությամբ:
Համոզված եմ, որ Ձեր կառավարման ներքո բարեկամ Բուլղարիան կշարունակի իր վերընթաց ուղին և կունենա բազում ձեռքբերումներ:
Ուրախությամբ եմ արձանագրում, որ Հայաստանի անկախությունից ի վեր մեր երկկողմ միջպետական հարաբերությունները նշանավորվել են փոխադարձ հարգանքի և վստահության վրա հիմնված անկեղծ և արդյունավետ համագործակ¬ցության շարունակական զարգացմամբ։
Վստահ եմ, որ համատեղ ջանքերով մեզ կհաջողվի էլ ավելի ամրապնդել և խորացնել երկկողմ հարաբերությունների օրակարգը՝ ի շահ մեր բարեկամ երկրների և ժողովուրդների:
Մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն և հաջողություն, իսկ Բուլղարիայի բարեկամ ժողովրդին՝ խաղաղություն և առաջընթաց»:

Никол Пашинян поздравил премьер-министра Болгарии
Премьер-министр Никол Пашинян направил поздравительное послание премьер-министру Республики Болгария Росену Желязкову по случаю национального праздника — Дня освобождения. В послании говорится:
«От имени правительства Республики Армения и от себя лично сердечно поздравляю с национальным праздником Республики Болгария — Днем освобождения.
Убежден, что под Вашим руководством дружественная Болгария продолжит свой восходящий путь и добьется множества успехов.
С радостью отмечаю, что с момента обретения Арменией независимости наши двусторонние межгосударственные отношения характеризуются непрерывным развитием искреннего и эффективного сотрудничества, основанного на взаимном уважении и доверии.
Уверен, что совместными усилиями нам удастся еще больше укрепить и углубить повестку двусторонних отношений во благо наших дружественных стран и народов.