Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորել է Բուլղարիայի վարչապետին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Բուլղարիայի Հանրապետության վարչապետ Ռոսեն Ժելյազկովին ազգային տոնի՝ Ազատագրման օրվա առիթով: Ուղերձում ասված է.
«Հայաստանի Հանրապետության կառավարության և անձամբ իմ անունից ջերմորեն շնորհավորում եմ Բուլղարիայի Հանրապետության ազգային տոնի՝ Ազատագրման օրվա կապակցությամբ:
Համոզված եմ, որ Ձեր կառավարման ներքո բարեկամ Բուլղարիան կշարունակի իր վերընթաց ուղին և կունենա բազում ձեռքբերումներ:
Ուրախությամբ եմ արձանագրում, որ Հայաստանի անկախությունից ի վեր մեր երկկողմ միջպետական հարաբերությունները նշանավորվել են փոխադարձ հարգանքի և վստահության վրա հիմնված անկեղծ և արդյունավետ համագործակ¬ցության շարունակական զարգացմամբ։
Վստահ եմ, որ համատեղ ջանքերով մեզ կհաջողվի էլ ավելի ամրապնդել և խորացնել երկկողմ հարաբերությունների օրակարգը՝ ի շահ մեր բարեկամ երկրների և ժողովուրդների:
Մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն և հաջողություն, իսկ Բուլղարիայի բարեկամ ժողովրդին՝ խաղաղություն և առաջընթաց»:

Nikol Pashinyan congratulated the Prime Minister of Bulgaria
Prime Minister Nikol Pashinyan sent a congratulatory message to Prime Minister of the Republic of Bulgaria Rosen Zhelyazkov on the occasion of the national holiday, Liberation Day. The message reads:
“On behalf of the Government of the Republic of Armenia and personally on my behalf, I warmly congratulate you on the occasion of the national holiday, Liberation Day, of the Republic of Bulgaria.
I am confident that under your leadership, friendly Bulgaria will continue its upward path and will have many achievements.
I am pleased to note that since Armenia’s independence, our bilateral interstate relations have been marked by the continuous development of sincere and effective cooperation based on mutual respect and trust.
I am confident that with joint efforts we will succeed in further strengthening and deepening the agenda of bilateral relations for the benefit of our friendly countries and peoples.