«Աշխատանք է տարվում, որ անխտիր բոլոր գերիները վերադառնան». ԱԽ քարտուղար
ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը հայտարարել է, թե Բաքվում հայ գերիների դատավարության նկարները ծանր տպավորություն են թողել․
«Այս ողջ ընթացքում կառավարությունն օգտագործել է բոլոր առկա գործիքները, որ փորձի լուծում գտնել։ Լուծումն այն է, որ բոլոր գերիներն ազատվեն, այսինքն, այս պահին հաստատված 23 գերիները վերադառնան Հայաստան»,- ասել է նա՝ հավելելով, որ հարցը նուրբ է, և աշխատանք է տարվում, որ վերադառնան անխտիր բոլոր գերիները։
Նա նաև հիշեցրել է, որ 2022 և 23թթ․ գերիներ են ազատ արձակվել, և դա տեղի է ունեցել բանակցային գործընթացի արդյունքում։

"Work is being done to ensure the return of all prisoners without discrimination." Security Council Secretary
Security Council Secretary Armen Grigoryan stated that the pictures of the trial of Armenian prisoners in Baku left a heavy impression.
“Throughout this period, the government has used all available tools to find a solution. The solution is for all prisoners to be released, that is, for the 23 confirmed prisoners to return to Armenia,” he said, adding that the issue is delicate. Work is being done to return all prisoners without exception.
He also recalled that in 2022, 23 prisoners were released, which resulted from the negotiation process.