Վահագն Խաչատուրյանը Արգենտինայի նախագահին հրավիրել է Հայաստան
Հանրապետության նախագահ Վահագն Խաչատուրյանն Արգենտինայի Հանրապետություն կատարած աշխատանքային այցի շրջանակներում հանդիպել է Արգենտինայի նախագահ Խավիեր Միլեյի հետ։
Հանդիպման ընթացքում համընդգրկուն անդրադարձ է կատարվել Արգենտինայի ներկայիս տնտեսական իրավիճակին և Արգենտինայի նախագահի գլխավորած կառավարության կողմից իր։ականացվող համակարգային բարեփոխումների գործընթացին։
Պետությունների ղեկավարները քննարկել են հարավկովկասյան տարածաշրջանում տեղի ունեցող զարգացումները ՀՀ նախագահը ներկայացրել է Հայաստանի հստակ դիրքորոշումը խաղաղության հաստատման գործընթացի վերաբերյալ և այդ ուղղությամբ արձանագրված առաջընթացը։
Երկու երկրների միջև փոխշահավետ համագործակցության զարգացման նպատակով քննարկվել են առևտրատնտեսական ոլորտում համագործակցության ընդլայնման հնարավորություններն ու դրանց խթանման միջոցները։ Կողմերն ընդգծել են փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող բնագավառներում գործընկերության ներուժի լիարժեք օգտագործման կարևորությունը։
Հանդիպման ավարտին Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Վահագն Խաչատուրյանը հրավիրել է Արգենտինայի նախագահ Խավիեր Միլեյին պատեհ պահի այցելել Հայաստան։

Vahagn Khachaturyan invited the President of Argentina to Armenia
President of the Republic of Armenia, Vahagn Khachaturyan, met with President of Argentina, Javier Milley, during his working visit to Argentina.
During the meeting, a comprehensive review was conducted of Argentina's current economic situation and the systemic reforms being implemented by the government headed by the President.
The heads of state discussed the developments in the South Caucasus region. The President of the Republic of Armenia presented Armenia's apparent position on the peace-building process and the progress recorded in that direction.
To develop mutually beneficial cooperation between the two countries, the parties discussed the opportunities for expanding cooperation in the trade and economic spheres and the means of promoting them. The parties emphasized the importance of fully utilizing the potential of partnership in areas of mutual interest.
At the end of the meeting, President of the Republic of Armenia Vahagn Khachaturyan invited President of Argentina Javier Milley to visit Armenia at an appropriate time.