Միրզոյանը հեռախոսազրույց է ունեցել ԵՄ դիվանագիտության ղեկավարի հետ
Փետրվարի 26-ին ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանը հեռախոսազրույց է ունեցել Եվրոպական հանձնաժողովի փոխնախագահ, ԵՄ արտաքին գործերի ու անվտանգության քաղաքականության հարցերով բարձր ներկայացուցիչ Կայա Կալասի հետ։
Քննարկվել են Հայաստանի և Եվրոպական միության միջև ակտիվ քաղաքական երկխոսության և փոխգործակցության օրակարգային հարցեր։
Արարատ Միրզոյանը և Կայա Կալասն անդրադարձ են կատարել ՀՀ-ԵՄ գործընկերության խորացմանն ուղղված ընթացիկ և առաջիկա ծրագրերին: Նախարար Միրզոյանը կարևորել է առկա գործիքակազմի կիրառման միջոցով շարունակական գործնական ձեռքբերումների ապահովման ուղղությամբ համատեղ ջանքերը: Անդրադարձ է կատարվել նաև միջազգային օրակարգի հարցերի։

Мирзоян провел телефонный разговор с главой дипломатии ЕС
26 февраля министр иностранных дел РА Арарат Мирзоян провел телефонный разговор с заместителем председателя Европейской комиссии, верховным представителем ЕС по иностранным делам и политике безопасности Кайей Калас.
Были обсуждены вопросы повестки дня активного политического диалога и сотрудничества между Арменией и Европейским Союзом.
Арарат Мирзоян и Кайа Калас коснулись текущих и предстоящих программ, направленных на углубление партнерства Армения-ЕС. Министр Мирзоян подчеркнул важность совместных усилий для обеспечения непрерывных практических достижений посредством использования существующих инструментов. Были также затронуты вопросы международной повестки дня.