Միրզոյանը հեռախոսազրույց է ունեցել ԵՄ դիվանագիտության ղեկավարի հետ
Փետրվարի 26-ին ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանը հեռախոսազրույց է ունեցել Եվրոպական հանձնաժողովի փոխնախագահ, ԵՄ արտաքին գործերի ու անվտանգության քաղաքականության հարցերով բարձր ներկայացուցիչ Կայա Կալասի հետ։
Քննարկվել են Հայաստանի և Եվրոպական միության միջև ակտիվ քաղաքական երկխոսության և փոխգործակցության օրակարգային հարցեր։
Արարատ Միրզոյանը և Կայա Կալասն անդրադարձ են կատարել ՀՀ-ԵՄ գործընկերության խորացմանն ուղղված ընթացիկ և առաջիկա ծրագրերին: Նախարար Միրզոյանը կարևորել է առկա գործիքակազմի կիրառման միջոցով շարունակական գործնական ձեռքբերումների ապահովման ուղղությամբ համատեղ ջանքերը: Անդրադարձ է կատարվել նաև միջազգային օրակարգի հարցերի։

Mirzoyan had a telephone conversation with the head of EU diplomacy
On February 26, RA Foreign Minister Ararat Mirzoyan spoke by telephone with Kaja Kallas, Vice-President of the European Commission and High Representative of the EU for Foreign Affairs and Security Policy.
Agenda issues of active political dialogue and cooperation between Armenia and the European Union were discussed.
Ararat Mirzoyan and Kaja Kallas discussed the current and upcoming programs to deepen the Armenia-EU partnership. Minister Mirzoyan emphasized the importance of joint efforts to ensure continuous practical achievements using existing tools. They also discussed issues on the international agenda.