«Մեր գերիները շարունակում են Բաքվում մնալ». Հովհաննիսյան
«Մեր օրակարգում սահմանագծումն ու սահմանազատումն ամենազգայուն թեմաներից են». այս մասին ԵՄ-Հայաստան խորհրդարանական գործընկերության կոմիտեի 4-րդ նիստին ասել է ԱԳ նախարարի տեղակալ Պարույր Հովհաննիսյանը՝ անդրադառնալով հարևանների հետ հարաբերությունների կարգավորման գործընթացին։
Հովհաննիսյանը հույս է հայտնել, որ հարևանի հետ բանակցությունների գործընթացում դրական դինամիկա կունենան.
«Բաքվի հռետորաբանությունը այնքան էլ զարմացնող ուղերձներ չի պարունակում: Ամեն անգամ նրանք վտանգավոր, սպառնալից պատումներ են ուղարկում: Մեր գերիները շարունակում են այնտեղ մնալ, ինչն ամոթալի գործընթաց է Բաքվի համար՝ ցանկացած տեսակետից: Մենք խնդրում ենք, որ մեր բոլոր գործընկերները ջանքեր ներդնեն»,- ասել է նա։

"Our prisoners continue to remain in Baku." Hovhannisyan
Border demarcation and demarcation are among the most sensitive topics on our agenda,” Deputy Foreign Minister Paruyr Hovhannisyan said at the 4th session of the EU-Armenia Parliamentary Partnership Committee, referring to the process of normalizing relations with neighbors.
Hovhannisyan expressed hope that there will be positive dynamics in the negotiation process with the neighbor.
Baku’s rhetoric does not contain shocking messages. Every time, they send dangerous, threatening messages. Our captives continue to remain there, which is a shameful process for Baku from any point of view. We ask that all our partners make efforts,” he said.