Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորել է Էստոնիայի անկախության օրը
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Էստոնիայի Հանրապետության վարչապետ Կրիստեն Միհալին ազգային տոնի՝ Անկախության օրվա առթիվ: Ուղերձում նշված է.
«Ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ և Էստոնիայի ժողովրդին Էստոնիայի Հանրապետության ազգային տոնի՝ Անկախության օրվա առթիվ։
Մեծապես կարևորում ենք Էստոնիայի հետ ժողովրդավարական արժեքների, ազատության և ինքնիշխանության գաղափարների ու փոխվստահության վրա հիմնված հարաբերությունների զարգացումը և բարձր ենք գնահատում Հայաստանի Հանրապետությունում իրականացվող բարեփոխումներին, ինչպես նաև Հայաստան-Եվրամիություն հարաբերությունների խորացմանը Էստոնիայի կառավարության կողմից ցուցաբերվող շարունակական աջակցությունը։
Կցանկանայի վերահաստատել Հայաստանի Հանրապետության կառավարության հանձնառությունը երկու երկրների միջև քաղաքական երկխոսությունը խորացնելու և սոցիալ-տնտեսական զարգացման առաջնային ոլորտներում փոխշահավետ համագործակցությունը խթանելու հարցում։
Օգտվելով առիթից՝ մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն և հաջողություններ, իսկ Էստոնիայի բարեկամ ժողովրդին՝ խաղաղություն և բարօրություն»։

Prime Minister Nikol Pashinyan congratulated the Prime Minister of the Republic of Estonia,  Kristen Michal, on the national holiday, Independence Day. The message states:
"I warmly congratulate you and the people of Estonia on the occasion of the national holiday, Independence Day, of the Republic of Estonia.
We attach great importance to developing relations with Estonia based on democratic values, freedom and sovereignty, and mutual trust. We highly appreciate the continuous support the Estonian government has provided to the reforms implemented in the Republic of Armenia and to deepening Armenia-European Union relations.
I want to reaffirm the Government of the Republic of Armenia's commitment to deepening the political dialogue between the two countries and promoting mutually beneficial cooperation in priority areas of socio-economic development.
I take this opportunity to wish the friendly people of Estonia good health, success, peace, and prosperity.