Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորել է Էստոնիայի անկախության օրը
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Էստոնիայի Հանրապետության վարչապետ Կրիստեն Միհալին ազգային տոնի՝ Անկախության օրվա առթիվ: Ուղերձում նշված է.
«Ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ և Էստոնիայի ժողովրդին Էստոնիայի Հանրապետության ազգային տոնի՝ Անկախության օրվա առթիվ։
Մեծապես կարևորում ենք Էստոնիայի հետ ժողովրդավարական արժեքների, ազատության և ինքնիշխանության գաղափարների ու փոխվստահության վրա հիմնված հարաբերությունների զարգացումը և բարձր ենք գնահատում Հայաստանի Հանրապետությունում իրականացվող բարեփոխումներին, ինչպես նաև Հայաստան-Եվրամիություն հարաբերությունների խորացմանը Էստոնիայի կառավարության կողմից ցուցաբերվող շարունակական աջակցությունը։
Կցանկանայի վերահաստատել Հայաստանի Հանրապետության կառավարության հանձնառությունը երկու երկրների միջև քաղաքական երկխոսությունը խորացնելու և սոցիալ-տնտեսական զարգացման առաջնային ոլորտներում փոխշահավետ համագործակցությունը խթանելու հարցում։
Օգտվելով առիթից՝ մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն և հաջողություններ, իսկ Էստոնիայի բարեկամ ժողովրդին՝ խաղաղություն և բարօրություն»։

Премьер-министр Никол Пашинян направил поздравительное послание премьер-министру Эстонской Республики Кристьяну Михалу по случаю национального праздника – Дня независимости. В послании говорится:
«Сердечно поздравляю Вас и народ Эстонии с национальным праздником Эстонской Республики – Днем независимости.
Мы придаем большое значение развитию отношений с Эстонией, основанных на демократических ценностях, идеях свободы и суверенитета, а также взаимном доверии. Высоко ценим поддержку правительства Эстонии в проведении реформ в Республике Армения, а также в углублении отношений между Арменией и Европейским Союзом.
Хотел бы вновь подтвердить приверженность правительства Республики Армения к углублению политического диалога между двумя странами и содействию взаимовыгодному сотрудничеству в приоритетных сферах социально-экономического развития.
Пользуясь случаем, желаю Вам крепкого здоровья и успехов, а дружественному народу Эстонии – мира и благополучия».