«Ազգային անվտանգության նոր ռազմավարության աշխատանքների մեկնարկը տրված է». ԱԽ քարտուղար (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը պարզաբանել է, թե ինչու է անհրաժեշտություն առաջացել ստեղծել ազգային անվտանգության ռազմավարության վերանայման հանձնաժողով՝ չմանրամասնելով, թե որ ուղղություններով է փոփոխություն նախատեսվում․
«Մինչ այս պահը ունեցած հիմնական քննարկումները եղել են աշխատակարգի կանոնակարգի մասին։ Ազգային անվտանգության նոր ռազմավարության անհրաժեշտությունն առաջացել է այն փոփոխություններով, որոնք տեղի են ունեցել Հայաստանի անվտանգության միջավայրի շուրջ»,- ասաց Գրիգորյանը՝ հիշեցնելով նախորդ՝ 2020թ. անվտանգության ռազմավարությունից հետո Հայաստանի շուրջ տեղի ունեցած մեծ փոփոխությունները։
Գրիգորյանը հայտարարել է, որ ազգային անվտանգության նոր ռազմավարության աշխատանքների մեկնարկը կարելի է համարել տրված․ «Շուտով կսկսենք աշխատանքային հանդիպումները։ Ողջ գործընթացը լինելու է հրապարակային»։

"The work on the new National Security Strategy has begun." Security Council Secretary
Security Council Secretary Armen Grigoryan explained why a committee to review the national security strategy was necessary without specifying in which direction the change is planned.
“The main discussions so far have been about the rules of procedure. The need for a new national security strategy arose due to the changes in Armenia’s security environment,” Grigoryan said, recalling the significant changes in Armenia since the previous 2020 security strategy.
Grigoryan announced that starting work on the new national security strategy is a given: “We will start working meetings soon. The entire process will be public.”