«Նոյեմբերի 9»-ի որևէ հոդված գոյություն չունի». ԱԽ քարտուղար
ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանն անդրադարձել է 2020թ. նոյեմբերի 9-ի եռակողմ հայտարարությանը՝ նշելով, որ դրա որևէ հոդված գոյություն չունի․
«Նոյեմբերի 9»-ի որևէ հոդված գոյություն չունի, և սա է դե ֆակտո իրականությունը»։
Ըստ նրա՝ «Նոյեմբերի 9»-ը միայն մեկ հոդված չունի, ևս 8 հոդված կա․ «Տեսել ենք, թե այդ 8 հոդվածի հետ ինչեր տեղի ունեցան։ Ինչպե՞ս կարող է որևէ մեկը՝ քաղաքական գործիչ լինի, թե ոչ, այդ 8-ի հետ տեղի ունեցածը չընդունել և մեկ հոդվածի համար ասել, որ պետք է վերադառնալ փաստաթղթին, նույն ճանապարհը կրկնել։ Դրա համար ես էդ կարծիքը չեմ կիսում»։
Գրիգորյանը սա հայտարարել է՝ ի պատասխան «Լուսավոր Հայաստան» կուսակցության նախագահ Էդմոն Մարուքյանի հայտարարություններին, թե «Ադրբեջանն այս պահին ռազմական հարձակում է ծրագրում, ու դա կասեցնելու միակ ձևը «Նոյեմբերի 9»-ն է»։

"There is no article on "November 9"." Secretary of the Security Council
Security Council Secretary Armen Grigoryan referred to the trilateral statement of November 9, 2020, noting that none of its articles exist:
There is no “November 9” article, and this is the de facto reality.
According to him, “November 9” does not have only one article; there are eight more articles. We have seen what happened with those eight articles. How can anyone, whether a politician or not, not accept what happened with those eight and say for one article that we need to return to the document and repeat the same path? That is why I do not share that opinion.”
Grigoryan stated this in response to the statements of Edmon Marukyan, the chairman of the “Bright Armenia” party, that “Azerbaijan is currently planning a military attack, and the only way to stop it is “November 9.”