Քննարկվել են հայ գերիների հայրենադարձությանը վերաբերող հարցեր
Աշխատանքային այցով Իտալիայում գտնվող ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանի գլխավորած պատվիրակությունը փետրվարի 19-ին եղել է Իտալիայի Պատգամավորների պալատում՝ հանդիպելով Իտալիա-Հայաստան բարեկամական խմբի անդամների հետ: Այդ մասին հայտնում են ՀՀ ԱԺ-ից:
Բարձր գնահատելով երկու խորհրդարաններում գործող բարեկամության խմբերի դերը երկկողմ բարեկամական հարաբերությունների զարգացման գործում՝ Ալեն Սիմոնյանը հույս է հայտնել, որ թիրախային աշխատանքի արդյունքում հայ-իտալական հարաբերությունները կհասնեն զարգացման նոր մակարդակի:
Իտալացի պատգամավորներն իրենց հերթին շնորհակալություն են հայտնել ՀՀ ԱԺ նախագահին երկու երկրների խորհրդարանների աշխատանքները սերտացնելու հարցում ներդրած ջանքերի համար և ընդգծել, որ շարունակելու են աջակցել Հայաստանում ընթացող ժողովրդավարական բարեփոխումների գործընթացին:
Քննարկումների առանցքում են եղել նաև տարածաշրջանային զարգացումներին, Ադրբեջանում պահվող հայ գերիների հայրենադարձությանը վերաբերող և երկկողմ հետաքրքրություն ներկայացնող այլ հարցեր:

Issues related to the repatriation of Armenian prisoners of war were discussed
The RA NA reports that the delegation led by the Speaker of the National Assembly of the Republic of Armenia, Alen Simonyan, on a working visit to Italy, visited the Italian Chamber of Deputies on February 19 and met with members of the Italy-Armenia Friendship Group.
Highly appreciating the role of the friendship groups operating in the two parliaments in developing bilateral friendly relations, Alen Simonyan expressed hope that targeted work will bring Armenian-Italian relations to a new level of development.
The Italian deputies, in turn, thanked the Speaker of the National Assembly of the Republic of Armenia for his efforts in bringing the work of the two countries' parliaments closer together and emphasized that they would continue to support the democratic reforms underway in Armenia.
The discussions also focused on regional developments, the repatriation of Armenian prisoners of war held in Azerbaijan, and other issues of mutual interest.