Անդրադարձ՝ ՀՀ-ԵՄ վիզաների ազատականացման ընթացքին
Մյունխենում տեղի է ունեցել վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հանդիպումը Խորվաթիայի վարչապետ Անդրեյ Պլենկովիչի հետ: Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են երկու երկրների միջև քաղաքական ու տնտեսական համագործակցության զարգացման հեռանկարները։
Երկուստեք կարևորվել է առևտրաշրջանառության ծավալների ավելացման ուղղությամբ քայլերի իրականացումը, ինչպես նաև երկկողմ բարձր մակարդակի փոխայցելությունների կազմակերպման անհրաժեշտությունը։
Վարչապետ Փաշինյանն ընդգծել է ՀՀ-ԵՄ հարաբերությունների զարգացման կարևորությունը և նշել Խորվաթիայի աջակցությունը ԵՄ-ի հետ Հայաստանի համագործակցության խորացման ու ժողովրդավարական բարեփոխումների արդյունավետ իրականացման գործում։
Զրուցակիցներն անդրադարձել են նաև ՀՀ-ԵՄ վիզաների ազատականացման երկխոսության ընթացքին։ Կողմերը մտքեր են փոխանակել նաև տարածաշրջանային անվտանգության և կայունության հարցերի շուրջ։

Reflection on the process of Armenia-EU visa liberalization
Prime Minister Nikol Pashinyan met with Croatian Prime Minister Andrej Plenkovic in Munich. The prospects for developing political and economic cooperation between the two countries were discussed during the meeting.
Both sides emphasized the importance of taking steps to increase trade turnover and the need to organize high-level bilateral visits.
Prime Minister Pashinyan emphasized the importance of developing Armenia-EU relations and noted Croatia's support for deepening Armenia's cooperation with the EU and the effective implementation of democratic reforms.
The interlocutors also touched upon the process of the Armenia-EU visa liberalization dialogue. The parties also exchanged views on regional security and stability issues.