Վարչապետը հանդիպել է գերմանացի խորհրդարանականներին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հանդիպում է ունեցել Գերմանիայի Բունդեսթագի պատգամավոր, արտաքին հարաբերությունների հանձնաժողովի խոսնակ Նիլս Շմիդի և Եվրոպական խորհրդարանի պատգամավոր Թոբիաս Քրեմերի հետ:
Վարչապետը կարևորել է երկկողմ միջխորհրդարանական համագործակցությունն ու կապերի ամրապնդումը, այդ թվում` միջազգային հարթակների շրջանակում: Նիկոլ Փաշինյանն անհրաժեշտ է համարել տարբեր ուղղություններով հարաբերությունների հետևողական ընդլայնումն ու ամրապնդումը:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են Հայաստան-Եվրոպական միություն համագործակցությանը, ինչպես նաև տարածաշրջանային նշանակության այլ հարցեր:

Prime Minister meets with German parliamentarians
Prime Minister Nikol Pashinyan met with Nils Schmid, a Member of the German Bundestag and speaker of the Foreign Affairs Committee, and Tobias Kremer, a Member of the European Parliament.
The Prime Minister highlighted the importance of bilateral interparliamentary cooperation and strengthening ties, including within the framework of international platforms. Nikol Pashinyan considered it necessary to expand and strengthen relations consistently in various directions.
Armenia-European Union cooperation and other regional vital issues were discussed during the meeting.