Մհեր Գրիգորյանն ու Շահին Մուստաֆաևը հեռավար հանդիպում են ունեցել
2025թ. փետրվարի 14-ին Հայաստանի Հանրապետության փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանի և Ադրբեջանի Հանրապետության փոխվարչապետ Շահին Մուստաֆաևի նախագահությամբ տեսակոնֆերանսի ձևաչափով տեղի է ունեցել աշխատանքային հանդիպում Հայաստանի Հանրապետության և Ադրբեջանի Հանրապետության միջև պետական սահմանի սահմանազատման և սահմանային անվտանգության հարցերով հանձնաժողովի և Ադրբեջանի Հանրապետության և Հայաստանի Հանրապետության միջև պետական սահմանի սահմանազատման պետական հանձնաժողովի շրջանակներում:
Հանդիպման ընթացքում Կողմերը քննարկել են սահմանազատման համալիր աշխատանքների անցկացման համար անհրաժեշտ ուղեցույցների նախագծերը, ինչպես նաև մտքեր են փոխանակել Հանձնաժողովների հաջորդ առկա ձևաչափով հանդիպման կազմակերպմանն առնչվող հարցերի շուրջ:
Կողմերը պայմանավորվել են աշխատանքային կարգով համաձայնեցնել հաջորդ հանդիպման անցկացման ամսաթիվն ու վայրը:

On February 14, 2025, a working meeting was held in the format of a video conference, chaired by the Deputy Prime Minister of the Republic of Armenia, Mher Grigoryan, and the Deputy Prime Minister of the Republic of Azerbaijan, Shahin Mustafayev, within the framework of the Commission on Demarcation and Border Security between the Republic of Armenia and the Republic of Azerbaijan and the State Commission on Demarcation of the State Border between the Republic of Azerbaijan and the Republic of Armenia.
During the meeting, the Parties discussed the draft guidelines necessary for conducting complex demarcation works and exchanged views on issues related to organizing the next meeting of the Commissions in the existing format.