Ուկրաինայի խորհրդարանի նախագահն աջակցում է ՀՀ տարածքային ամբողջականությանը
ՀՀ Ազգային ժողովի արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Սարգիս Խանդանյանը Կիևում հանդիպել է Ուկրաինայի Գերագույն ռադայի նախագահ Ռուսլան Ստեֆանչուկի հետ:
Առանձնազրույցի ընթացքում Ռուսլան Ստեֆանչուկը, ողջունելով Սարգիս Խանդանյանի այցն Ուկրաինա, կարևորել է երկու երկների միջև միջխորհրդարանական կապերի զարգացումը, մասնավորապես` երկու խորհրդարաններում գործող բարեկամական խմբերի փոխայցերի կարևորությունը:
Սարգիս Խանդանյանը ՀՀ Ազգային ժողովի անունից իր աջակցությունն է հայտնել Ուկրաինայի Գերագույն ռադայի գործընկերներին երկրի համար դժվարին պայմաններում խիզախ գործունեության համար եւ շեշտել միջխորհրդարանական հարթակներում համատեղ գործելու կարևորությունը: Նա Ուկրաինայի խորհրդարանի ղեկավարին ներկայացրել է Հայաստանի շուրջ ստեղծված անվտանգային մարտահրավերները, ՀՀ արտաքին քաղաքական առաջնահերթությունները, Հայաստան-Ադրբեջան և Հայաստան-Թուրքիա բանակցային գործընթացի մանրամասները: Անդրադարձ է կատարվել նաեւ Հայաստանի կառավարության ներկայացրած «Խաղաղության խաչմերուկ» նախագծին:
Ռուսլան Ստեֆանչուկը, կարևորելով տարածաշրջանային խաղաղության և կայունության ամրապնդումը, իր անվերապահ աջակցությունն է հայտնել Հայաստանի Հանրապետության տարածքային ամբողջականության պահպանմանը և ժողովրդավարական զարգացման ուղուն:
Սարգիս Խանդանյանն Ուկրաինա է մեկնել` մասնակցելու ԵԱՀԿ խորհրդարանական վեհաժողովի բյուրոյի աշխատանքներին:

Sargis Khandanyan, Chairman of the Standing Committee on Foreign Relations of the National Assembly of the Republic of Armenia, met with Ruslan Stefanchuk, Chairman of the Verkhovna Rada of Ukraine, in Kyiv.
During the private conversation, Ruslan Stefanchuk, welcoming Sargis Khandanyan’s visit to Ukraine, highlighted the importance of developing inter-parliamentary relations between the two countries, particularly the importance of mutual visits of friendship groups operating in the two parliaments.
On behalf of the National Assembly of the Republic of Armenia, Sargis Khandanyan expressed his support for the colleagues of the Verkhovna Rada of Ukraine for their courageous activities under challenging conditions for the country and stressed the importance of joint work on inter-parliamentary platforms. He presented the head of the Ukrainian Parliament with the security challenges surrounding Armenia, the foreign policy priorities of the Republic of Armenia, and the details of the Armenia-Azerbaijan and Armenia-Turkey negotiation processes. Reference was also made to the “Crossroads of Peace” project the Government of Armenia presented.
Emphasizing the importance of strengthening regional peace and stability, Ruslan Stefanchuk expressed his unconditional support for the territorial integrity of the Republic of Armenia and the path of democratic development.
Sargis Khandanyan left for Ukraine to participate in the work of the OSCE Parliamentary Assembly Bureau.