«Ժողովրդավարության և ձեր միջև տարածությունը նույնքան անհաղթահարելի է, որքան Դանիելյանինն ու Բելուչիինը» (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
Դուք Կիկոսի մահի սինդրոմով փորձում եք բացատրել ՀՀ արտաքին քաղաքականությունը նաև Եվրոմիությանը Հայաստանի անդամակցության գործընթացի մեկնարկի մասին օրինագիծի տրամաբանության մեջ. դիմելով ընդդիմությանը՝ հայտարարեց ԱԺ ՔՊ խմբակցության ղեկավար Հայկ Կոնջորյանը։
«Խոսում եք ժողովրդավարության մասին և խոսում եք ժողովրդավարության ջահակիր ասպետի կանթեղը վերցնել-տանելով։ Ցավով եմ ասում, բայց ժողովրդավարության և ձեր միջև տարածությունը նույնքան անհաղթահարելի է, որքան Գառնիկ Դանիելյանի և Մոնիկա Բելուչիի միջև տարածությունը»,- ասաց նա։

"The distance between democracy and you is as insurmountable as that between Danielyan and Bellucci" (VIDEO)
You are trying to explain the foreign policy of the Republic of Armenia with the Kikos death syndrome, which is also in the logic of the bill on the start of the process of Armenia's membership in the European Union. Addressing the opposition, the head of the National Assembly KP faction, Hayk Konjoryan, stated.
"You talk about democracy while carrying the torch of the knight carrying the torch of democracy. I regretfully say this, but the distance between democracy and you is as insurmountable as the distance between Garnik Danielyan and Monica Bellucci," he said.