«Մոնիկա Բելուչիի հանդեպ անտարբեր չեմ․ եկեք՝ ստորագրահավաք սկսենք». Դանիելյան (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Գառնիկ Դանիելյանը ԵՄ-ին ՀՀ անդամակցության գործընթացի մեկնարկի մասին օրինագծի քննարկման ժամանակ խոսել է ռիսկերից։ Նրա համար պարզ է, որ Հայաստանը չի կարող միաժամանակ ԵԱՏՄ-ի ու ԵՄ-ի անդամ լինել։
«Տնային աշխատանք ունենք անելու, դա չենք արել»,- ասել է նա՝ հավելելով, որ ռիսկերը վերաբերում են ոչ միայն արտահանումներին, այլև՝ ներկրումներին.
«Ոչ մի բանին չենք ուզում անդրադառնալ, բայց ուզում ենք գնալ Եվրոպա։ Ես էլ, ի դեպ, Մոնիկա Բելուչիի հանդեպ անտարբեր չեմ, և ինչ, նախաձեռնություն անենք, ստորագրահավաք սկսենք, մտցնենք օրակա՞րգ»։
Ալեն Սիմոնյանն էլ կատակով արձագանքեց, թե պատգամավորի ժամանակը սպառվել է. «Բայց շարունակեք, հետաքրքիր է։ Անկեղծ, հետաքրքիր է՝ ինչ առաջարկներ կան»։

«А я неравнодушен к Монике Беллуччи. Давайте начнем сбор подписей», — Даниелян (ВИДЕО)
Депутат фракции «Армения» в парламенте Гарник Даниелян во время обсуждения законопроекта о начале процесса присоединения Армении к ЕС высказался о рисках. По его мнению, очевидно, что Армения не может одновременно быть членом как ЕАЭС, так и ЕС.
«У нас есть домашняя работа, которую мы не сделали», — сказал он, добавив, что риски касаются не только экспорта, но и импорта.
«Мы ни на что не хотим обращать внимания, но при этом хотим идти в Европу. Кстати, я тоже неравнодушен к Монике Беллуччи, и что теперь? Предложить инициативу, начать сбор подписей, внести в повестку?»
Ален Симонян с улыбкой отреагировал, отметив, что время депутата истекло: «Но продолжайте, это интересно. Честно, интересно, какие еще предложения есть».