Նիկոլ Փաշինյանը հանդիպել է Ֆրանսիայի հայ համայնքի ներկայացուցիչների հետ
Փարիզում կայացել է Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հանդիպումը Ֆրանսիայի հայ համայնքի ներկայացուցիչների հետ։
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են Հայաստանի առկա մարտահրավերները, հաղթահարմանն ուղղված ՀՀ կառավարության կողմից իրականացվող քայլերը, «Իրական Հայաստան» ռազմավարության հիմնական ուղղությունները, ինչպես նաև Հայաստան-Սփյուռք հարաբերությունների զարգացման հեռանկարները։
Վարչապետը ներկայացրել է Հայաստանի և Ֆրանսիայի միջև բազմաոլորտ համագործակցության խորացման հնարավորությունները, անդրադարձել Ադրբեջանի հետ խաղաղության գործընթացին և տարածաշրջանային անվտանգության հարցերին։
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը պատասխանել է նաև հանդիպման մասնակիցների հարցերին՝ ներկայացնելով ՀՀ կառավարության մոտեցումները և ծրագրերը տարբեր ոլորտներում:

В Париже состоялась встреча премьер-министра Республики Армения Никола Пашиняна с представителями армянской общины Франции.
В ходе встречи обсуждались актуальные вызовы, стоящие перед Арменией, шаги, предпринимаемые правительством для их преодоления, основные направления стратегии «Реальная Армения», а также перспективы развития отношений между Арменией и Диаспорой.
Премьер-министр представил возможности углубления многосекторального сотрудничества между Арменией и Францией, затронул процесс мирного урегулирования с Азербайджаном и вопросы региональной безопасности.
Никол Пашинян также ответил на вопросы участников встречи, представив подходы и программы правительства Армении в различных сферах.