Նիկոլ Փաշինյանը հանդիպել է Ֆրանսիայի հայ համայնքի ներկայացուցիչների հետ
Փարիզում կայացել է Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հանդիպումը Ֆրանսիայի հայ համայնքի ներկայացուցիչների հետ։
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են Հայաստանի առկա մարտահրավերները, հաղթահարմանն ուղղված ՀՀ կառավարության կողմից իրականացվող քայլերը, «Իրական Հայաստան» ռազմավարության հիմնական ուղղությունները, ինչպես նաև Հայաստան-Սփյուռք հարաբերությունների զարգացման հեռանկարները։
Վարչապետը ներկայացրել է Հայաստանի և Ֆրանսիայի միջև բազմաոլորտ համագործակցության խորացման հնարավորությունները, անդրադարձել Ադրբեջանի հետ խաղաղության գործընթացին և տարածաշրջանային անվտանգության հարցերին։
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը պատասխանել է նաև հանդիպման մասնակիցների հարցերին՝ ներկայացնելով ՀՀ կառավարության մոտեցումները և ծրագրերը տարբեր ոլորտներում:

Nikol Pashinyan met with representatives of the Armenian community in France
The Prime Minister of the Republic of Armenia, Nikol Pashinyan, met with representatives of the Armenian community in France in Paris.
During the meeting, the challenges facing Armenia, the steps taken by the RA Government to overcome them, the main directions of the "Real Armenia" strategy, and the prospects for developing Armenia-Diaspora relations were discussed.
The Prime Minister presented opportunities for deepening multi-sectoral cooperation between Armenia and France, touched upon the peace process with Azerbaijan, and addressed regional security issues.
Prime Minister Nikol Pashinyan also answered the participants' questions and presented the RA government's approaches and programs in various fields.