Քննարկվել է ՀՀ-ԵՄ մուտքի արտոնագրերի դյուրացման մասին համաձայնագրի կիրարկումը
Փետրվարի 11-ին ՀՀ ԱԳ նախարարությունում կայացել է աշխատանքային հանդիպում՝ ՀՀ ԱԳՆ Հյուպատոսական վարչության և Եվրոպայի վարչության, Եվրոպական միության բաժնի  ներկայացուցիչների ու Եվրոպական միությունից ժամանած պատվիրակության մասնակցությամբ:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել է ՀՀ-ԵՄ մուտքի արտոնագրերի դյուրացման մասին համաձայնագրի կիրարկումը, ներկայացվել են ՀՀ ԱԳՆ-ի և օտարերկրյա պետություններում ՀՀ դեսպանությունների կողմից իրականացվող հյուպատոսական գործառույթները:
Եվրոպական միության պատվիրակությունը, որի կազմում ընդգրկված են ԵՄ համապատասխան տնօրինությունների, Եվրոպական սահմանային և առափնյա պահպանության գործակալության և ԵՄ անդամ երկրների ներկայացուցիչներ, փետրվարի 10-14-ը ՀՀ-ԵՄ մուտքի արտոնագրերի ազատականացման շուրջ երկխոսության շրջանակներում գտնվելու է Հայաստանում:
Այցի նպատակը փաստաթղթերի անվտանգության, սահմանների, միգրացիայի կառավարման և առնչվող այլ ոլորտներում Հայաստանի պատրաստվածության ընդհանուր գնահատումն է, որը կնպաստի ՀՀ-ԵՄ մուտքի արտոնագրերի ազատականացման շուրջ երկխոսության գործողությունների ծրագրի մշակմանը:

The implementation of the Armenia-EU visa facilitation agreement was discussed
On February 11, a working meeting was held at the Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Armenia with representatives of the Consular Department and the Department of Europe, the European Union Division, and a delegation from the European Union.
During the meeting, the implementation of the RA-EU Visa Facilitation Agreement was discussed, and the consular functions performed by the RA MFA and the RA embassies in foreign countries were presented.
The European Union delegation, which includes representatives of the relevant EU directorates, the European Border and Coast Guard Agency, and EU member states, will be in Armenia from February 10 to 14 within the framework of the RA-EU Visa Liberalization Dialogue.
The purpose of the visit is to conduct a general assessment of Armenia’s preparedness in document security, borders, migration management, and other related areas, which will contribute to developing an action plan for the RA-EU Visa Liberalization Dialogue.