Վարչապետը շնորհավորական ուղերձներ է հղել Իրանի հոգևոր առաջնորդին և նախագահին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձներ է հղել Իսլամական հեղափոխության գերագույն առաջնորդ այաթոլլահ Սեյեդ Ալի Խամենեիին և Իրանի Իսլամական Հանրապետության նախագահ Մասուդ Փեզեշքիանին՝ Իսլամական հեղափոխության հաղթանակի 46-րդ տարեդարձի առթիվ:
«Ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ և Իրանի ժողովրդին Իսլամական հեղափոխության հաղթանակի 46-րդ տարեդարձի առթիվ։
Հայաստանի Հանրապետության կառավարությունն առաջնահերթ է համարում Հայաստանի և Իրանի հարաբերությունների շարունակական զարգացումը՝ երկկողմ և բազմակողմ հետաքրքրություն ներկայացնող բոլոր ոլորտներում:
Համոզված եմ, որ Ձեր գործուն աջակցությամբ և հովանավորությամբ մեր երկրները կխորացնեն փոխգործակցությունը բոլոր ուղղություններով և կնախանշեն համագործակցության ընդլայնմանը միտված ռազմավարական նոր ծրագրեր, որոնք կնպաստեն ինչպես երկու երկրների բարեկամության ամրապնդմանը, այնպես էլ տարածաշրջանի կայունությանն ու բնականոն զարգացմանը:
Առիթը պատեհ համարելով՝ մաղթում եմ Ձեզ հաջողություն և քաջառողջություն, իսկ Իրանի բարեկամ ժողովրդին՝ բարօրություն և խաղաղություն»։
«Ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ և Իրանի բարեկամ ժողովրդին Իսլամական հեղափոխության հաղթանակի 46-րդ տարեդարձի կապակցությամբ:
Հայաստանի և Իրանի բարեկամությունը խարսխված է փոխվստահության, անկեղծության, հարգանքի և կառուցողական երկխոսության վրա, որոնք ամուր հիմք են հետագա համագործակցության ամրապնդման և ընդլայնման համար:
Ջերմությամբ եմ հիշում մեր հանդիպումներն ու արդյունավետ քննարկումները Հայաստան-Իրան երկկողմ հարաբերությունների և տարածաշրջանային զարգացումների շուրջ: Վստահ եմ, որ Ձեզ հետ միասին կարողանալու ենք մեր երկու երկրների բարեկամական փոխգործակցությունը հասցնել որակական նոր մակարդակի՝ ի շահ Հայաստանի և Իրանի բարեկամ ժողովուրդների:
Օգտվելով առիթից՝ մաղթում եմ Ձեզ արգասաբեր գործունեություն, իսկ հարևան Իրանի ժողովրդին՝ հարատև խաղաղություն ու բարեկեցություն»։

Prime Minister sends congratulatory messages to Iran's spiritual leader and president
Prime Minister Nikol Pashinyan sent congratulatory messages to the Supreme Leader of the Islamic Revolution, Ayatollah Seyyed Ali Khamenei, and the President of the Islamic Republic of Iran, Massoud Pezeshkian, on the occasion of the 46th anniversary of the Islamic Revolution's victory.
The message addressed to the Supreme Leader of the Islamic Revolution states:
"I warmly congratulate you and the people of Iran on the 46th anniversary of the victory of the Islamic Revolution.
The Government of the Republic of Armenia considers the continuous development of relations between Armenia and Iran in all areas of bilateral and multilateral interest to be a priority.
With your active support and patronage, I am convinced that our countries will deepen cooperation in all directions and outline new strategic programs to expand it. This will strengthen the friendship between the two countries and contribute to the stability and normal development of the region.
Taking this opportunity, I wish you success, good health, prosperity, and peace to the friendly people of Iran."
The message addressed to the Iranian President reads:
"I warmly congratulate you and the friendly people of Iran on the 46th anniversary of the victory of the Islamic Revolution.
Armenia's and Iran's friendship is anchored on mutual trust, sincerity, respect, and constructive dialogue, which are solid foundations for further strengthening and expanding cooperation.
I warmly recall our meetings and fruitful discussions on Armenia-Iran bilateral relations and regional developments. I am confident that together with you, we will bring the friendly cooperation between our two countries to a qualitatively new level for the benefit of the friendly peoples of Armenia and Iran.
Taking this opportunity, I wish you fruitful activities and lasting peace and prosperity for the people of neighboring Iran."