Անդրադարձել են ՀՀ-Թուրքիա հարաբերությունների կարգավորման գործընթացին
Ազգային ժողովի նախագահի տեղակալ Ռուբեն Ռուբինյանը փետրվարի 6-ին ընդունել է ՀՀ-ում Նիդերլանդների Թագավորության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Մարիկե Մոնրոյ-Վինթերին:
Ողջունելով դեսպանին` Ռուբեն Ռուբինյանն արժեւորել է Նիդերլանդների հետ հարաբերությունների զարգացումն ու միջխորհրդարանական համագործակցության խորացումը: ԱԺ փոխնախագահն ընդգծել է Հայաստան-Եվրամիություն գործակցությունն ընդլայնելու անհրաժեշտությունը:
Կողմերը քննարկել են տարածաշրջանում տիրող իրավիճակին առնչվող հարցեր: Անդրադարձ է կատարվել Հայաստան-Թուրքիա հարաբերությունների կարգավորման գործընթացին:

They touched upon the process of normalizing Armenia-Turkey relations
On February 6, Deputy Speaker of the National Assembly Ruben Rubinyan received Marieke Monroy-Winter, Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Kingdom of the Netherlands to the Republic of Armenia.
Welcoming the Ambassador, Ruben Rubinyan, valued developing relations with the Netherlands and deepening inter-parliamentary cooperation. The Deputy Speaker of the National Assembly emphasized the need to expand Armenia-European Union cooperation.
The parties discussed issues related to the situation in the region. They also referenced the process of normalizing Armenian-Turkish relations.