Ալեն Սիմոնյանը հանդիպել է Քսավիե Բետելի հետ
ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանը Լյուքսեմբուրգ կատարած պաշտոնական այցի շրջանակում փետրվարի 5-ին հանդիպել է Լյուքսեմբուրգի Մեծ Դքսության փոխվարչապետ, արտաքին գործերի և արտաքին առևտրի նախարար Քսավիե Բետելի հետ:
Կողմերը քննարկել են երկու երկրների համագործակցությանն ու հետաքրքրություններին վերաբերող հարցերի լայն շրջանակ:
Առանձին անդրադարձ է կատարվել նաև մեր տարածաշրջանում առկա իրավիճակին, Հայաստան-Ադրբեջան խաղաղության պայմանագրին վերաբերող հարցերին և Ադրբեջանում պահվող հայ ռազմագերիների հայրենադարձության թեմային:

Alain Simonyan met with Xavier Bettel
On February 5, during his official visit to Luxembourg, the Speaker of the National Assembly of the Republic of Armenia, Alain Simonyan, met with the Deputy Prime Minister of the Grand Duchy of Luxembourg, Minister of Foreign Affairs and Foreign Trade, Xavier Bettel.
The parties discussed a wide range of issues related to the cooperation and interests of the two countries.
Separate attention was also paid to the current situation in our region, issues related to the Armenia-Azerbaijan Peace Treaty, and the topic of the repatriation of Armenian prisoners of war held in Azerbaijan.