«Մեծ ուրախությամբ ընդունում եմ Ձեր հրավերը». Միրզոյան
«Մեծ ուրախությամբ ընդունում եմ Ձեր հրավերը՝ այցով լինել Թբիլիսիում». Վրաստանի ԱԳ նախարարի հետ համատեղ ասուլիսի ժամանակ հայտարարեց Հայաստանի ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանը՝ ընդգծելով, որ 2024թ․ հայ-վրացական հարաբերություններն ունեցել են էական շոշափելի առաջընթաց, և երկրները պաշտոնապես դարձել են ռազմավարական գործընկերներ։
Միրզոյանը հակիրճ ներկայացրեց անցած տարվա ընթացքում Հայաստան-Վրաստան հարաբերություններում տեղի ունեցած գործընթացները, խոսեց «Խաղաղության խաչմերուկ» նախագծի մասին և ընդգծեց, որ Հայաստանը չի շեղվելու խաղաղության օրակարգից։
Խոսելով սահմանազատման գործընթացի մասին Միրզոյանը նշեց, որ Հայաստանը ցանկանում է ոչ միայն հայ-ադրբեջանական, այլ նաև հայ-վրացական սահմանի սահմանազատում։

“I accept your invitation to visit Tbilisi with great pleasure,” Armenian Foreign Minister Ararat Mirzoyan said during a joint press conference with the Georgian Foreign Minister, emphasizing that in 2024, Armenian-Georgian relations had made significant tangible progress, and the countries officially became strategic partners.
Mirzoyan briefly discussed the changes in Armenia-Georgia relations over the past year, the “Crossroads of Peace” project, and the Armenian commitment to the peace agenda.
Regarding the demarcation process, Mirzoyan noted that Armenia wants to demarcate the Armenian-Azerbaijani and the Armenian-Georgian borders.