«Կառուցողական առաջարկներ ենք արել Ադրբեջանին». Միրզոյան
ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանը հայտարարել է, որ Հայաստանն աջակցում է տրանսպորտային ենթակառուցվածքների ապաշրջափակման գաղափարին․
«Մենք բավականին կառուցողական առաջարկներ ենք արել Ադրբեջանին և ակնկալում ենք Ադրբեջանի դրական վերաբերմունքը»,- ասել է Միրզոյանը։ Նրա խոսքով՝ տրանսպորտային ուղիների ապաշրջափակումը մեծ տնտեսական օգտուտներ կբերի Հարավային Կովկասի երկրներին՝ Հայաստանին, Ադրբեջանին ու Վրաստանին.
«21-րդ դարը պարզեցումների, լոգիստիկ անցումների հեշտացումների դար է, բոլորը բոլորի հետ փորձում են հասնել պարզեցումների։ Մենք ևս Ադրբեջանի տեսնում ենք որոշակի պարզեցված ընթացակարգեր, որ կարող են կիրառվել, ու դրանից թե՛ մենք, թե՛ Ադրբեջանը կարող ենք շահել»։

"We have made constructive proposals to Azerbaijan." Mirzoyan
Foreign Minister Ararat Mirzoyan announced that Armenia supports the idea of ​​unblocking transport infrastructure.
“We have made quite constructive proposals to Azerbaijan and expect a positive attitude from Azerbaijan,” Mirzoyan said. According to him, the unblocking of transport routes will bring significant economic benefits to the countries of the South Caucasus: Armenia, Azerbaijan, and Georgia.
“The 21st century is a century of simplifications and facilitation of logistical transitions; everyone is trying to achieve simplifications with everyone. We also see certain simplified procedures in Azerbaijan that can be applied, and we and Azerbaijan can benefit from this.”