«Հայաստան-Վրաստան գործընկերությունը խիստ կարևոր է ողջ տարածաշրջանի համար». Կոբախիձե
Հայաստան-Վրաստան գործընկերությունը խիստ կարևոր է ամբողջ տարածաշրջանի անվտանգության, բարգավաճման և կայուն զարգացման տեսանկյունից. նման հայտարարություն է արել Վրաստանի վարչապետ Իրակլի Կոբախիձեն։
Վրաստանի վարչապետը նշել է, որ տնտեսական համագործակցության միջկառավարական հանձնաժողովի 14-րդ նիստը արդյունավետ է եղել և արգասաբեր։
«Հատուկ հարաբերություններ կան մեր երկրների միջև։ Մեր գործընկերությունն արմատավորված է պատմական հանգամանքներով, մեր բարեկամությունը դարերի պատմություն ունի, և սրա վրա է շաղախված ու խարսխված հայ և վրացի ժողովուրդների բարեկամությունը»,- նշել է Կոբախիձեն։

«Партнерство Армения-Грузия очень важно для всего региона». Кобахидзе
Партнёрство между Арменией и Грузией чрезвычайно важно с точки зрения безопасности, процветания и устойчивого развития всего региона. Такое заявление сделал премьер-министр Грузии Ираклий Кобахидзе.
Премьер-министр Грузии отметил, что 14-е заседание Межправительственной комиссии по экономическому сотрудничеству было эффективным и результативным.
«Между нашими странами существуют особые отношения. Наше партнёрство укоренено в исторических обстоятельствах, наша дружба насчитывает века, и именно на этом основано братство армянского и грузинского народов», — отметил Кобахидзе.