«Հուսանք Խաղաղության պայմանագիրը երկուստեք նպատակահարմար կլինի». Բոճորիշվիլի
«Հայաստանը մեր լավագույն 10 տնտեսական գործընկերների ցանկում է». այս մասին հայտարարել է Վրաստանի ԱԳ նախարար Մակա Բոճորիշվիլին Հայաստանի ԱԳ նախարարի հետ համատեղ ասուլիսի ժամանակ։
Ըստ նրա՝ դա շատ կարևոր է Վրաստանի համար․
«Մենք հնարավորություններ ունենք մեր տնտեսական համագործակցությունն ավելի զարգացնել։ Հստակ է միտումը հատկապես զբոսաշրջության ոլորտում։ Շատ հայեր են այցելում Վրաստան, և մենք անչափ ուրախ ենք՝ հյուրընկալել նրանց»,- ասաց նախարարը։
Բոճորիշվիլին հույս է հայտնել, որ Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև խաղաղության պայմանագիրը կամփոփվի այնպիսի դրույթներով, որ երկուստեք նպատակահարմար կլինի։
«Վրաստանն անկեղծ ցանկություն ունի տեսնելու կայուն խաղաղություն այս տարածաշրջանում և պատրաստակամ ենք անելու ամեն ինչ՝ հասնելու այս նպատակին։
ՀՀ-ի և Ադրբեջանի միջև Խաղաղության պայմանագիրը հուսանք կամփոփվի այնպիսի դրույթներով, որ երկուստեք նպատակահարմար կլինի»։

"Let's hope the Peace Treaty will be mutually beneficial." Bochorishvili
Armenia is in the list of our top 10 economic partners,” Georgian Foreign Minister Maka Bochorishvili said during a joint press conference with the Armenian Foreign Minister.
According to her, this is very important for Georgia.
We have opportunities to develop our economic cooperation further. The trend is clear, especially in the tourism sector. Many Armenians visit Georgia, and we are delighted to host them,” the minister said.
Bochorishvili hoped that the peace treaty between Armenia and Azerbaijan would be concluded with mutually beneficial provisions.
Georgia sincerely wishes to see stable peace in this region, and we are ready to do everything we can to achieve this goal.
We hope that the Peace Treaty between Armenia and Azerbaijan will be concluded with provisions that will be mutually beneficial.