Կոստանյանն ու Սայեղը քննարկել են Մերձավոր Արևելքի և Հարավային Կովկասի զարգացումները
Հունվարի 28-ին Աբու Դաբիում ՀՀ ԱԳ նախարարի տեղակալ Վահան Կոստանյանը հանդիպել է ԱՄԷ արտաքին գործերի պետնախարար Ահմեդ Սայեղին:
Զրուցակիցներն անդրադարձել են փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող, այդ թվում՝ վերականգվող էներգետիկայի, բարձր տեխնոլոգիաների, հաղորդակցության և քաղաքաշինության ոլորտներում համատեղ ծրագրերի իրականացմանը:
Քննարկվել են երկկողմ հարաբերությունների մակարդակի բարձրացման հնարավորությունները: Այս համատեքստում կարևորվել է ՀՀ և ԱՄԷ միջև բարձրաստիճան փոխայցելությունների նշանակությունը, ինչպես նաև երկու երկրներում տեղի ունեցող միջազգային նշանակության բազմաբնույթ միջոցառումներին երկու երկրների ներկայացուցիչների մասնակցությունը:

28 января заместитель министра иностранных дел РА Ваан Костанян встретился в Абу-Даби с государственным министром иностранных дел ОАЭ Ахмедом Сайехом.
Собеседники коснулись реализации совместных проектов, представляющих взаимный интерес, в том числе в сферах возобновляемой энергетики, высоких технологий, связи и городского развития.
Были обсуждены возможности повышения уровня двусторонних отношений. В этом контексте была отмечена важность взаимных визитов на высоком уровне между РА и ОАЭ, а также участия представителей обеих стран в различных международных мероприятиях, проходящих в обеих странах.