Կոստանյանն ու Սայեղը քննարկել են Մերձավոր Արևելքի և Հարավային Կովկասի զարգացումները
Հունվարի 28-ին Աբու Դաբիում ՀՀ ԱԳ նախարարի տեղակալ Վահան Կոստանյանը հանդիպել է ԱՄԷ արտաքին գործերի պետնախարար Ահմեդ Սայեղին:
Զրուցակիցներն անդրադարձել են փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող, այդ թվում՝ վերականգվող էներգետիկայի, բարձր տեխնոլոգիաների, հաղորդակցության և քաղաքաշինության ոլորտներում համատեղ ծրագրերի իրականացմանը:
Քննարկվել են երկկողմ հարաբերությունների մակարդակի բարձրացման հնարավորությունները: Այս համատեքստում կարևորվել է ՀՀ և ԱՄԷ միջև բարձրաստիճան փոխայցելությունների նշանակությունը, ինչպես նաև երկու երկրներում տեղի ունեցող միջազգային նշանակության բազմաբնույթ միջոցառումներին երկու երկրների ներկայացուցիչների մասնակցությունը:

Kostanyan and Sayegh discussed developments in the Middle East and the South Caucasus
On January 28, Deputy Foreign Minister of the Republic of Armenia Vahan Kostanyan met with UAE Minister of State for Foreign Affairs Ahmed Sayegh in Abu Dhabi.
The interlocutors discussed implementing joint programs of mutual interest, including renewable energy, high technologies, communications, and urban development.
The possibilities of increasing bilateral relations were discussed. In this context, the importance of high-level mutual visits between the Republic of Armenia and the UAE was emphasized, as was the participation of representatives of the two countries in various international events taking place in both countries.