«Աշխատում ենք զինված ուժերի մարտունակության բարձրացման ուղղությամբ». նախագահ
Այսօր մենք նշում ենք բանակի կազմավորման 33-րդ տարեդարձը՝ հպարտությամբ հիշելով այն ճանապարհը, որը զինված ուժերը հաղթահարել են։ Այս օրը ոչ միայն տոն է, այլև հերթական առիթ՝ արժևորելու բանակի դերը երկրի պաշտպանությունում և անկախ պետականության կայացման գործում։
Հայաստանի զինված ուժերը երկրի անկախության, անվտանգության և խաղաղության երաշխավորն են։ Հայկական բանակը ձևավորվել է բարդ և դժվարին պայմաններում՝ ազգային միասնականության, տոկունության ու հայրենասիրության հիմքի վրա։
Այսօր մեր զինվորներն ու սպաները մեծ պատասխանատվությամբ և նվիրումով շարունակում են այդ կարևոր առաքելությունը՝ պաշտպանելով սահմանները և ապահովելով երկրի անվտանգությունը՝ պատրաստ լինելով ցանկացած պահի պաշտպանել Հայաստանի Հանրապետության անդորրը:
Այսօր երախտագիտությամբ ենք հիշում հերոսներին, ովքեր իրենց կյանքը զոհաբերեցին հանուն Հայաստանի անկախության և ազատության: Նրանց սխրանքը մշտապես կմնա մեր սրտերում և կոգեշնչի նոր սերունդներին:
Հայաստանի բանակի զարգացումն ու արդիականացումը շարունակում է մնալ պետության գերակա խնդիրներից մեկը: Մենք հետևողականորեն աշխատում ենք զինված ուժերի մարտունակության բարձրացման, զինծառայողների սոցիալական պայմանների բարելավման և ռազմական տեխնիկայի արդիականացման ուղղությամբ:
Սիրելի՛ զինծառայողներ,
Ձեր անձնվիրությունն ու արիությունն անգնահատելի են։ Վստահ եմ, որ միասին՝ պետության, հասարակության և զինված ուժերի համախմբված ջանքերով, մենք կկարողանանք հաղթահարել բոլոր մարտահրավերները և կերտել խաղաղ ու ապահով ապագա։
Կրկին շնորհավորում եմ բոլորիս այս նշանակալի տոնի առթիվ: Մաղթում եմ խաղաղություն, միասնություն և նորանոր հաջողություններ մեր երկրի բարգավաճման ճանապարհին:

"We are working to increase the armed forces' combat effectiveness." President
Today, we celebrate the 33rd anniversary of the army's formation, proudly remembering the path the armed forces have overcome. This day is not only a holiday but also another opportunity to appreciate the role of the army in defending the country and establishing independent statehood.
The Armed Forces of Armenia guarantee the country's independence, security, and peace. The Armenian army was formed under challenging conditions on the basis of national unity, endurance, and patriotism.
Today, our soldiers and officers continue that critical mission with great responsibility and dedication. They protect the borders and ensure the country's security, ready to defend the peace of the Republic of Armenia at any time.
Today, we remember with gratitude the heroes who sacrificed their lives for Armenia's independence and freedom. Their feat will always remain in our hearts and inspire new generations.
The development and modernization of the Armenian army continue to be one of the state's priority tasks. We are consistently working to increase the armed forces' combat effectiveness, improve the social conditions of servicemen, and modernize military equipment.
Dear service members,
Your dedication and courage are invaluable. With the concerted efforts of the state, society, and the armed forces, we will overcome all challenges and build a peaceful and secure future.
Once again, I congratulate all of us on this significant holiday. I wish peace, unity, and new successes on the path to prosperity for our country.