Վարչապետն ընդունել է խաղաղության «Քարնեգի» հիմնադրամի ներկայացուցիչներին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է Միջազգային խաղաղության «Քարնեգի» հիմնադրամի ներկայացուցիչներ՝ Գարո Փայլանին, Յուջին Ռումերին և Թոմաս դե Վաալին:
Վարչապետը ողջունել է նրանց այցը Հայաստան, հիմնադրամի հետաքրքրվածությունը տարածաշրջանի նկատմամբ և պատասխանել մի շարք հարցերի:
Մասնավորապես, անդրադարձ է կատարվել Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև խաղաղության գործընթացին, սահմանազատմանը, տարածաշրջանային հաղորդուղիների ապաշրջափակման հնարավորություններին և այդ համատեքստում ՀՀ Կառավարության «Խաղաղության խաչմերուկ» նախագծին, ինչպես նաև Հայաստան-Թուրքիա հարաբերությունների կարգավորմանը:

The Prime Minister received representatives of the Carnegie Endowment for Peace
Prime Minister Nikol Pashinyan received the Carnegie Endowment for International Peace representatives Garo Paylan, Eugene Rumer, and Thomas de Waal.
The Prime Minister welcomed their visit to Armenia and the foundation’s interest in the region and answered a number of questions.
In particular, they touched upon the peace process between Armenia and Azerbaijan, border demarcation, the possibilities of unblocking regional communications, and, in that context, the RA Government’s “Crossroads of Peace” project, as well as the normalization of Armenia-Turkey relations.