Կարևորվել է Խորվաթիայի հետ առևտրատնտեսական համագործակցության խթանումը
Դավոսի Համաշխարհային տնտեսական համաժողովի շրջանակում կայացել է Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հանդիպումը Խորվաթիայի Հանրապետության վարչապետ Անդրեյ Պլենկովիչի հետ։
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են Հայաստանի և Խորվաթիայի միջև հարաբերությունների զարգացմանն ու երկկողմ օրակարգի ընդլայնմանը վերաբերող հարցեր։
Կողմերը կարևորել են առևտրատնտեսական համագործակցության խթանումը՝ ընդգծելով փոխգործակցության նոր հնարավորությունների ստեղծման անհրաժեշտությունը։
Զրուցակիցները մտքեր են փոխանակել նաև տարածաշրջանային և միջազգային նշանակության մի շարք հարցերի շուրջ՝ շեշտելով համագործակցության և երկխոսության շարունակականության կարևորությունը։

Подчёркнута важность стимулирования торгово-экономического сотрудничества с Хорватией.
На полях Всемирного экономического форума в Давосе состоялась встреча премьер-министра Республики Армения Никола Пашиняна с премьер-министром Республики Хорватия Андреем Пленковичем.
В ходе встречи были обсуждены вопросы, касающиеся развития отношений между Арменией и Хорватией, а также расширения двусторонней повестки.
Стороны подчеркнули важность стимулирования торгово-экономического сотрудничества, отметив необходимость создания новых возможностей для взаимодействия.
Собеседники также обменялись мнениями по ряду региональных и международных вопросов, подчеркнув важность продолжения сотрудничества и диалога.