Հայաստան են ժամանել Հյուսիսային Եվրոպա-Բալթյան երկրների պատվիրակությունները
ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանի հրավերով Հայաստան են ժամանել Հյուսիսային Եվրոպա-Բալթյան երկրներ համագործակցության ձեւաչափի (Nordic-Baltic Eight) խորհրդարանների նախագահների ու փոխնախագահների գլխավորած պատվիրակությունները:
Հայաստանում են Էստոնիայի Ռիիկոգուի նախագահ Լաուրի Հուսարը, Լատվիայի Սայեմայի խոսնակ Դաիգա Միերինյան, Ֆինլանդիայի Էդուսկունտայի խոսնակ Յուսսի Հալլա-Ահոն, Նորվեգիայի Ստորթինգի նախագահ Մասուդ Ղարահխանին, Դանիայի Ֆոլկետինգի երրորդ փոխխոսնակ Կարստեն Հոնգեն, Լիտվայի Սեյմասի առաջին փոխխոսնակ Յուոզաս Օլեկասը և Շվեդիայի Ռիկսդագի առաջին փոխխոսնակ Քենեթ Ֆորսլունդը:
Վաղը` հունվարի 23-ին, պատվիրակները կմասնակցեն «Միասին հանուն խաղաղության և ժողովրդավարության» թեմայով պանելային քննարկմանը:

The delegations of the Northern Europe-Baltic countries have arrived in Armenia
The delegations led by the presidents and vice presidents of the Northern Europe-Baltic countries cooperation format (Nordic-Baltic Eight) have arrived in Armenia at the invitation of the Speaker of the National Assembly, Alen Simonyan.
Lauri Hussar, President of Estonia's Riikogu; Daiga Mieriņa, Speaker of the Latvian Saeimas; Jussi Halla-Aho, Speaker of the Eduskunta of Finland; Masud Gharahkhani, President of the Norwegian Storting; Karsten Honge, Third Deputy Speaker of the Danish Folketing; Juozas Olekas, First Deputy Speaker of the Lithuanian Saeimas; and Riksdag of Sweden are in Armenia. First Vice Speaker Kenneth Forslund is also in Armenia.
Delegates will participate in a panel discussion on "Together for Peace and Democracy" tomorrow, January 23.