Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորել է Բուլղարիայի վարչապետին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Ռոսեն Ժելյազկովին՝ Բուլղարիայի Հանրապետության վարչապետի պաշտոնում ընտրվելու առիթով: Ուղերձում ասված է.
«Հայաստանի Հանրապետության կառավարության և անձամբ իմ անունից ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ Բուլղարիայի Հանրապետության վարչապետի պաշտոնում ընտրվելու կապակցությամբ:
Համոզված եմ, որ Ձեր հմուտ կառավարման ներքո բարեկամ Բուլղարիան կշարունակի իր վերընթաց ուղին և կունենա բազում ձեռքբերումներ:
Ուրախությամբ եմ արձանագրում, որ Հայաստանի և Բուլղարիայի միջպետական հարաբերությունների պատմությունը բնորոշվում է մեր ժողովուրդների բազմադարյա բարեկամության, ընդհանուր արժեքների, մշակութային մտերմության, փոխվստահության և փոխշահավետության վրա հիմնված համագործակցությամբ թե՛ երկկողմ, թե՛ բազմակողմ հարթակներում, որոնց բնականոն զարգացման գործում մեծ է անձամբ Ձեր ավանդը:
Հայաստանը բարձր է գնահատում Բուլղարիայի շարունակական աջակցությունը Հայաստան-Եվրոպական միություն օրակարգի առաջմղմանը և պատրաստակամ է Բուլղարիայի հետ առավել ակտիվ համագործակցության:
Վստահ եմ, որ համատեղ ջանքերով մեզ կհաջողվի էլ ավելի ամրապնդել և խորացնել երկկողմ հարաբերությունների օրակարգը՝ ի շահ մեր բարեկամ երկրների և ժողովուրդների:
Օգտվելով առիթից՝ մաղթում եմ անսպառ եռանդ և հաջողություններ Ձեր պատասխանատու առաքելությունում, իսկ Բուլղարիայի բարեկամ ժողովրդին՝ բարեկեցություն և առաջընթաց»:

The Prime Minister congratulated the Bulgarian Prime Minister
Prime Minister Nikol Pashinyan congratulated Rosen Zhelyazkov on his election as the Prime Minister of the Republic of Bulgaria.
"On behalf of the Government of the Republic of Armenia and myself, I warmly congratulate you on your election as the Prime Minister of the Republic of Bulgaria.
I am sure that friendly Bulgaria will continue on its upward path under your skillful management and have many achievements.
I am happy to record that the history of interstate relations between Armenia and Bulgaria is characterized by cooperation based on centuries-old friendship, shared values, cultural closeness, mutual trust, and mutual benefit of our peoples on both bilateral and multilateral platforms in the normal development of which your contribution is excellent.
Armenia highly appreciates Bulgaria's continuous support in promoting the Armenia-European Union agenda and is ready for more active cooperation with Bulgaria.
With joint efforts, we will succeed in further strengthening and deepening the agenda of bilateral relations to benefit our friendly countries and peoples.
Taking advantage of this opportunity, I wish you endless energy and success in your responsible mission, as well as prosperity and progress to the friendly people of Bulgaria."