«Մեզ քննադատում են, որ դուք դեռ չեք բանտարկվել». Կոնջորյանը՝ Սեյրան Օհանյանին
ԱԺ ՔՊ խմբակցության ղեկավար Հայկ Կոնջորյանն արձագանքել է ընդդիմադիր «Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Սեյրան Օհանյանին՝ նշելով՝ իշխանությանը հաճախ քննադատում են այն բանի համար, որ որոշ մարդիկ, ովքեր մեղադրվում են տարբեր հանցագործությունների մեջ, դեռ չեն դատապարտվել ու չեն բանտարկվել:
«Մեր ընտրողները և համակիրները մեզ հաճախ քննադատում են՝ ասելով, որ դուք դեռ չեք դատապարտվել և բանտարկված չեք: Մեզ ասում են, թե ինչու Սեյրան Օհանյանը, որպես պաշտպանության նախարար, բանակը թալանել է, բայց հիմա ազատ է և չի պատժվում: Նրանք նաև ասում են՝ ինչու է Օհանյանը շարունակում ելույթներ ունենալ, երբ նա չպետք է լիներ ազատություն»,- ասել է Կոնջորյանը։
Նա հավելել է, որ նույն քննադատությունը լսում են նաև Ռոբերտ Քոչարյանի և Սերժ Սարգսյանի հասցեին՝ նրանց համարելով «թալանչիներ», ովքեր 20 տարի թալանել են Հայաստանը և զբաղվել են ընտրակեղծարարությամբ, բայց չեն ենթարկվում պատասխանատվության:

«Нас критикуют за то, что мы вас еще не посадили». Конджорян – Сейрану Оганяну
Руководитель фракции «Гражданский договор» в НС РА Айк Конжорян ответил на критику главы оппозиционной фракции «Армения» Сейрана Оганяна, отметив, что власть часто подвергается критике за то, что некоторые лица, обвиняемые в различных преступлениях, до сих пор не осуждены и не лишены свободы.
«Наши избиратели и сторонники часто критикуют нас, говоря, что Вы до сих пор не осуждены и не заключены под стражу. Нам говорят, почему Сейран Оганян, будучи министром обороны, разворовал армию, но сейчас находится на свободе и не понёс наказания. Они также задаются вопросом, почему Оганян продолжает выступать, тогда как он не должен быть на свободе», — заявил Конжорян.
Он добавил, что аналогичную критику слышат и касательно Роберта Кочаряна и Сержа Саргсяна, которых считают «грабителями», в течение 20 лет разворовывавшими Армению и занимавшимися фальсификацией выборов, но до сих пор не привлечёнными к ответственности.