ԳՇ պետը մասնակցում է ՆԱՏՕ-ի ռազմական կոմիտեի նիստին
Հունվարի 15-17-ն աշխատանքային այցով Բրյուսելում է գտնվում ՀՀ պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ, ԶՈՒ ԳՇ պետ, գեներալ-լեյտենանտ Էդվարդ Ասրյանի գլխավորած պատվիրակությունը՝ ՆԱՏՕ-ի անդամ և գործընկեր պետությունների պաշտպանության շտաբների պետերի ձևաչափով Հյուսիսատլանտյան դաշինքի ռազմական կոմիտեի նիստին մասնակցելու նպատակով։
Նիստը նպատակաուղղված է գլոբալ և տարածաշրջանային արդիական սպառնալիքների ու մարտահրավերների իրազեկմանն ու դրանց մեղմացման համար հավաքական լուծումների որոնմանը։
Քննարկվում են կլիմայի փոփոխության, համատարած անկայունության, նորահայտ և քայքայիչ տեխնոլոգիաների, հիբրիդ և կիբեռ սպառնալիքների դարաշրջանում կենսապահովման կրիտիկական ենթակառուցվածքների դիմակայունությանը, ինչպես նաև ՆԱՏՕ-ի ղեկավարած գործողություններին ու առաքելություններին գործընկեր պետությունների մասնակցությանը վերաբերող հարցեր։

The head of the General Staff participates in the meeting of the NATO military committee
On January 15-17, the delegation led by the First Deputy Minister of Defense of the Republic of Armenia, Chief of the Armed Forces, Lieutenant General Edward Asryan, is in Brussels on a working visit to participate in the meeting of the Military Committee of the North Atlantic Alliance in the format of the heads of defense staffs of NATO member and partner states.
The session aims to raise awareness of current global and regional threats and challenges and search for collective solutions to mitigate them.
Issues related to the resilience of critical life support infrastructures in the era of climate change, widespread instability, emerging and disruptive technologies, hybrid and cyber threats, and the participation of partner states in NATO-led operations and missions are discussed.