«Ուզում ենք լինել ոչ թե սեպ, այլ՝ կապող օղակ, կամուրջ». Միրզոյան (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանն արձագանքել է Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի հայտարարություններին՝ նշելով, որ Հայաստանը տրանսպորտային ուղիների ապաշրջափակմանը հետամուտ է ոչ թե որևէ երկրի պահանջով, այլ, որ շահագրգիռ է դրանով․
«Հայաստանը չի ուզում և չի պատրաստվում լինել պատնեշ։ 21-րդ դարում բոլոր երկրներն ուզում են հարաբերություններ, առևտուր, շարժ»,- ասել է նա՝ հավելելով, որ Հայաստանն ուզում է լինել ոչ թե պատնեշ, այլ՝ կամուրջ.
«Մենք ուզում ենք լինել ոչ թե սեպ, այլ կապող օղակ, կամուրջ։ Սա վերաբերում է և՛ աշխարհագրորեն մեզ մոտ երկրներին՝ բառացիորեն կամուրջ լինելով, և՛ հեռու երկրներին»։

"We want to be not a wedge but a connecting link, a bridge." Mirzoyan (VIDEO)
Foreign Minister Ararat Mirzoyan responded to the statements of Azerbaijan's President Ilham Aliyev, noting that Armenia pursues the unblocking of transport routes not at the request of any country but because it is interested in it.
"Armenia does not want and is not going to be a barrier. In the 21st century, all countries want relations, trade, and movement," he said, adding that Armenia wants to be a bridge, not a barrier.
"We want to be not a wedge, but a link, a bridge. This applies to countries that are geographically close to us, literally being a bridge, and to faraway countries.