«Թուրքիայում նման ընկալում դեռ չկա». ԱԳ նախարար (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանն անդրադարձել է հայ-թուրքական հարաբերությունների կարգավորմանը։ Նրա խոսքով՝ հայկական կողմն ունի դիվանագիտական հարաբերությունների հաստատման պատրաստակամություն։
«Ցավոք, թուրքական կողմը Հայաստան-Թուրքիա հարաբերությունների կարգավորումը շարունակում է կապել Հայաստան-Ադրբեջան կարգավորման հետ։ Իմ համոզմամբ՝ հակառակ կողմից սկսելը, այսինքն, Հայաստանի և Թուրքիայի հարաբերությունները կարգավորելը, գուցե ավելի կհեշտացներ և դրական ազդեցություն կթողներ Հայաստան-Ադրբեջան հարաբերությունների կարգավորման վրա։ Բայց այսպիսի ընկալում Թուրքիայում, գոնե իմ տպավորությամբ, դեռ չկա»,- ասել է նա։
Ըստ Միրզոյանի՝ այնուամենայնիվ կշարունակվի երկխոսությունը և՛ նախարարների, և՛ բանագնացների մակարդակով, հնարավորության դեպքում՝ նաև երկրների ղեկավարների մակարդակով։

"There is still no such perception in Turkey." Minister of Foreign Affairs (VIDEO)
Foreign Minister Ararat Mirzoyan discussed normalizing Armenian-Turkish relations. He said the Armenian side is ready to establish diplomatic relations.
"Unfortunately, the Turkish side continues to link the settlement of Armenia-Turkey relations with the settlement of Armenia-Azerbaijan. Starting from the opposite side, regulating the relations between Armenia and Turkey would perhaps make it easier and positively affect the regulation of Armenia-Azerbaijan relations. But there is no such perception in Turkey, at least in my opinion," he said.
However, according to Mirzoyan, the dialogue will continue at the level of ministers and envoys and, if possible, at the level of the country's leaders.