Իրանում ՀՀ դեսպանը Փեզեշքիանին է հանձնել հավատարմագրերը
Հունվարի 7-ին Իրանի Իսլամական Հանրապետությունում Հայաստանի Հանրապետության դեսպան Գրիգոր Հակոբյանն իր հավատարմագրերն է հանձնել նախագահ Մասուդ Փեզեշքիանին:
ԻԻՀ նախագահը շնորհավորել է ՀՀ դեսպանին նշանակման կապակցությամբ և մաղթել հաջող և արդյունավետ գործունեություն:
Դեսպան Հակոբյանը վերահաստատել է բարեկամ Իրանի հետ հարաբերությունները բոլոր ուղղություններով խորացնելու ՀՀ կառավարության պատրաստակամությունը:
Զրուցակիցներն անդրադարձել են Հայաստան-Իրան հարաբերությունների ներկա օրակարգին և կարևորել փոխադարձ հարգանքի ու վստահության վրա խարսխված  համագործակցության առավել զարգացումն ու խորացումը. հայտնում են ԱԳՆ-ից։

Посол Армении в Иране вручил Пезешкиану верительные грамоты
7 января посол Республики Армения в Исламской Республике Иран Григор Акопян вручил верительные грамоты президенту Масуду Пезешкиану.
Президент Иранской Республики поздравил посла Армении с назначением и пожелал ему успешной и эффективной деятельности.
Посол Акопян подтвердил готовность правительства РА углублять отношения с дружественным Ираном во всех направлениях.
Собеседники коснулись текущей повестки армяно-иранских отношений и подчеркнули дальнейшее развитие и углубление сотрудничества, основанного на взаимном уважении и доверии. Об этом сообщает МИД.