Նիկոլ Փաշինյանը ցավակցական հեռագիր է հղել Հնդկաստանի վարչապետին
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ցավակցական հեռագիր է հղել Հնդկաստանի Հանրապետության վարչապետ Նարենդրա Մոդիին՝ Հնդկաստանի Հանրապետության 15-րդ վարչապետ Մանմոհան Սինգհի մահվան կապակցությամբ:
Ցավակցական հեռագրում ասված է.
«Խոր ցավով տեղեկացա Հնդկաստանի Հանրապետության 15-րդ վարչապետ Մանմոհան Սինգհի մահվան մասին:
Դոկտոր Մանմոհան Սինգհի առաջնորդության օրոք Հնդկաստանի Հանրապետությունն ու հնդիկ ժողովուրդը ականատես են եղել նշանակալի տնտեսական վերելքների և ձեռքբերումների։ Վստահ եմ, որ նրա բարի անունն ու հիշատակը վառ կմնան բոլորի սրտերում։
Մեծ է նաև պարոն Սինգհի ներդրումը Հայաստան-Հնդկաստան հարաբերությունների ամրապնդման գործում:
Հայ ժողովրդի և Հայաստանի Հանրապետության կառավարության անունից մեր խորին ցավակցություններն ու զորակցություն ենք հղում Ձեզ և Հնդկաստանի բարեկամ ժողովրդին՝ տոկունություն և ոգու ամրություն մաղթելով պարոն Սինգհի ընտանիքին և մերձավորներին»:

Никол Пашинян направил телеграмму соболезнования премьер-министру Индии
Премьер-министр РА Никол Пашинян направил телеграмму соболезнования Премьер-министру Республики Индия Нарендре Моди в связи со смертью 15-го Премьер-министра Республики Индия Манмохана Сингха.
В телеграмме соболезнования говорится:
«Я был глубоко опечален, узнав о смерти Манмохана Сингха, 15-го премьер-министра Республики Индия.
Под руководством доктора Манмохана Сингха Республика Индия и индийский народ стали свидетелями значительного экономического подъема и достижений. Уверен, что его доброе имя и память останутся светлыми в сердцах каждого.
Велик вклад г-на Сингха и в укрепление армяно-индийских отношений.
От имени армянского народа и правительства Республики Армения выражаем глубочайшие соболезнования и поддержку Вам и дружественному народу Индии, желаем выдержки и силы духа семье и близким г-на Сингха».