«Եթե բանավեճի հարցում փոշմանեք, ձայն հանեք»․ վարչապետ
«Այսպիսով, 1994 թվականից ի վեր, այսինքն հրադադարից հետո, մեկնարկի պահից՝ բանակցային գործընթացը եղել է Լեռնային Ղարաբաղը Ադրբեջանի կազմ վերադարձնելու մասին: Այսինքն՝ բանակցությունները կարող էին ունենալ միայն մեկ արդյունք. ԼՂ փաստացի վերադարձը Ադրբեջանի կազմ:
Մենք սա չենք արել և ի սկզբանե բանակցային գործընթացի վերոնշյալ շրջանակը կանխորոշած միջազգային հանրությունը պատերազմին լրջորեն չի էլ ընդդիմացել: Սա է իրականությունը, ժողովուրդ ջան:
Իսկ թե վերը նշվածը ե՞րբ, ինչո՞ւ, ինչպե՞ս չենք արել, կարո՞ղ էինք անել, թե չէինք կարող, ե՞րբ կարող էինք ու երբ չէինք կարող՝ բոլորովին ուրիշ խոսակցության թեմա է: Լուրջ, խորը և համապարփակ թեմա, ինչի մասին հանրության հետ խոսել եմ տարբեր առիթներով և ըստ պատեհության էլի կխոսեմ:
Ինչ վերաբերում է երեք նախկին նախագահներին, հիմա նրանք և նրանց ներկայացուցիչներն ինչ ասեն, ասեն թե չասեն, հասկանալիորեն արժեք չունի: Հարգելի երեք նախկին նախագահներ, եթե բանավեճի հարցում փոշմանեք, ձայն հանեք: Ցտեսություն»:

«Если вы передумаете насчет дебатов, дайте знать». Премьер-министр
«Итак, с 1994 года, то есть после прекращения огня, с момента начала переговорного процесса речь шла о возвращении Нагорного Карабаха в состав Азербайджана. То есть переговоры могли иметь только один результат - фактическое возвращение Нагорного Карабаха в состав Азербайджана.
Мы этого не делали, и международное сообщество, которое изначально предопределило вышеуказанные рамки переговорного процесса, даже не выступало серьезно против войны. Это реальность, дорогой народ.
А когда, почему, как мы этого не сделали, могли ли мы это сделать или не могли, когда могли, а когда не могли сделать вышеописанное - это совсем другая тема для разговора. Серьезная, глубокая и всеобъемлющая тема, о которой я говорил с общественностью по разным поводам и расскажу еще раз при случае.
Что касается трех бывших президентов, то то, что они и их представители говорят сейчас, говорят- не говорят, по понятным причинам не имеет значения.