«Գործել եմ մի մեծ սխալ». Նիկոլ Փաշինյան
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ֆեյսբուքի իր էջում գրում է. «1994 թվականից ի վեր, այսինքն հրադադարից հետո, մեկնարկի պահից՝ բանակցային գործընթացը եղել է Լեռնային Ղարաբաղը Ադրբեջանի կազմ վերադարձնելու մասին:
Ուրիշ որևէ բովանդակություն բանակցային գործընթացը չի ունեցել: Ուրիշ բովանդակության մասին խոսույթները Հայաստանի Հանրապետությունում ներդրվել են բացառապես ներքաղաքական խնդիրներ լուծելու համար:
Այս համատեքստում ես գործել եմ մի մեծ սխալ. 2018-ին բանակցային բովանդակությանը ծանոթանալով, վերը նշվածը չեմ խոստովանել ինքս ինձ (Ձեզ հայտնի մոդելի հայրենասիրությունս թույլ չի տվել դա անել) և հետևաբար այդ ամենը չեմ պարզաբանել ժողովրդին»:

Prime Minister Nikol Pashinyan writes on his Facebook page: "Since 1994, that is, after the cease-fire, the negotiation process has been about returning Nagorno-Karabakh to Azerbaijan from the start.
The negotiation process had no other content. Talks about other content were introduced in the Republic of Armenia exclusively to solve internal political problems.
In this context, I made a big mistake. In 2018, when I got acquainted with the contents of the negotiations, I did not admit the above to myself (my patriotism of the model known to you did not allow me to do this). Therefore, I did not clarify all that to the people."