Ռազմարդյունաբերության կոմիտեի պատվիրակությունը մասնակցել է միջազգային ցուցահանդեսի
Դեկտեմբերի 19-22-ը Վիետնամում էր գտնվում ՀՀ բարձր տեխնոլոգիաների արդյունաբերության նախարարության Ռազմարդյունաբերության կոմիտեի պատվիրակությունը՝ կոմիտեի նախագահի տեղակալ Արթուր Ասատրյանի գլխավորությամբ։ Այս մասին հայտնում է Վիետնամում, Լաոսում, Կամբոջայում և Ֆիլիպիններում Հայաստանի դեսպանությունը:
Այցի շրջանակներում պատվիրակությունը մասնակցել է Հանոյում այդ օրերին կազմակերպված Vietnam Defence Expo-2024 2-րդ միջազգային ցուցահանդեսին, Վիետնամի Ժողովրդական բանակի ստեղծման 80-ամյակին նվիրված տոնական միջոցառումներին, ինչպես նաև ունեցել մի շարք հանդիպումներ Վիետնամի պաշտպանության նախարարության և պաշտպանական արդյունաբերության համալիրի խոշոր ընկերությունների ներկայացուցիչների հետ՝ քննարկելով փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող հարցեր։

Делегация Комитета оборонной промышленности приняла участие в международной выставке
19-22 декабря во Вьетнаме находится делегация комитета оборонной промышленности Министерства высокотехнологичной промышленности РА во главе с заместителем председателя комитета Артуром Асатряном. Об этом сообщает посольство Армении во Вьетнаме, Лаосе, Камбодже и на Филиппинах.
В рамках визита делегация приняла участие во 2-й международной выставке Vietnam Defense Expo-2024, организованной в эти дни в Ханое, в праздничных мероприятиях, посвященных 80-летию создания Народной армии Вьетнама, а также провела ряд встреч с представителями Министерства обороны Вьетнама и крупных компаний оборонно-промышленного комплекса, где обсуждались вопросы, представляющие взаимный интерес.