ԱՄՆ-ը կհամագործակցի ՀՀ-ի հետ հանցավորության ու կոռուպցիայի դեմ պայքարում
ՀՀ-ում ԱՄՆ դեսպանատունը հայտնում է. «Այս շաբաթ տեղի ունեցավ սեփականության դեմ ուղղված հանցագործություններին առնչվող նոր ձեռնարկի շնորհանդեսը, որը նախատեսված է քննիչների, դատախազների և դատավորների համար։
Նախաձեռնությունը կյանքի է կոչվել ԱՄՆ դեսպանատան աջակցությամբ ՝ իրավունքի բարեփոխումների ծրագրի շրջանակում։ Միջոցառման ընթացքում դեսպան Քվինը կարևորեց ԱՄՆ աջակցությունը տեղական փորձագետներին, որոնք հեղինակել են այս ձեռնարկը։
Միացյալ Նահանգները հպարտ է գործակցել հայաստանյան գործընկերների հետ՝ հանցավորության և կոռուպցիայի դեմ պայքարի կարողությունների մեծացման հարցում»։

США будут сотрудничать с РА в борьбе с преступностью и коррупцией
Об этом сообщает посольство США в РА. «На этой неделе состоялась презентация нового пособия по преступлениям против собственности для следователей, прокуроров и судей.
Инициатива была реализована при поддержке посольства США в рамках программы реформы законодательства. В ходе мероприятия посол Куинн подчеркнула поддержку США местным экспертам, написавшим это пособие.
Соединенные Штаты гордятся тем, что работают с армянскими партнерами над повышением их потенциала в борьбе с преступностью и коррупцией».