Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորել է Լիտվայի վարչապետին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Լիտվայի Հանրապետության վարչապետ Գինտաուտաս Պալուցկասին՝ պաշտոնում նշանակվելու առթիվ: Ուղերձում նշված է.
«Ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ Լիտվայի Հանրապետության վարչապետի պաշտոնում նշանակվելու կապակցությամբ:
Գոհունակությամբ եմ ուզում նշել մեր երկրների միջև ձևավորված և վերջին ժամանակաշրջանում արագ զարգացող քաղաքական երկխոսության բարձր մակարդակը, ինչպես նաև ակտիվ համագործակցությունը փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող ոլորտներում:
Երախտագիտություն եմ հայտնում Հայաստանում իրականացվող ժողովրդավարական բարեփոխումների գործընթացին, ինչպես նաև ՀՀ-ԵՄ գործընկերության հետագա զարգացմանն ուղղված Լիտվայի անվերապահ աջակցության համար:
Բարձր եմ գնահատում Հայաստանի Հանրապետության ինքնիշխանությանն ու տարածքային ամբողջականությանն աջակցելու հարցում Լիտվայի դիրքորոշումը:
Լիահույս եմ, որ մոտ ապագայում առիթ կընձեռվի Ձեզ հետ հանդիպելու և համատեղ ջանքերով երկկողմ հարաբերությունների նոր շունչ հաղորդելու համար:
Մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն և հաջողություններ, իսկ Լիտվայի բարեկամ ժողովրդին՝ խաղաղություն և բարգավաճում»։

Никол Пашинян поздравил премьер-министра Литвы
Премьер-министр Никол Пашинян направил поздравительное послание премьер-министру Литовской Республики Гинтаутасу Палуткасу в связи с его назначением.
"Горячо поздравляю Вас с назначением на пост Премьер-министра Литовской Республики.
Хотел бы с удовлетворением отметить высокий уровень политического диалога, сложившегося между нашими странами и стремительно развивающегося в последнее время, а также активное сотрудничество в сферах, представляющих взаимный интерес.
Выражаю благодарность за безоговорочную поддержку Литвы процесса реализуемых в Армении демократических реформ, а также дальнейшего развития партнерства РА-ЕС.
Я высоко ценю позицию Литвы в поддержке суверенитета и территориальной целостности Республики Армения.
Искренне надеюсь, что в ближайшем будущем появится возможность встретиться с вами и совместными усилиями придать новое дыхание двусторонним отношениям.