Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորել է Լիտվայի վարչապետին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Լիտվայի Հանրապետության վարչապետ Գինտաուտաս Պալուցկասին՝ պաշտոնում նշանակվելու առթիվ: Ուղերձում նշված է.
«Ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ Լիտվայի Հանրապետության վարչապետի պաշտոնում նշանակվելու կապակցությամբ:
Գոհունակությամբ եմ ուզում նշել մեր երկրների միջև ձևավորված և վերջին ժամանակաշրջանում արագ զարգացող քաղաքական երկխոսության բարձր մակարդակը, ինչպես նաև ակտիվ համագործակցությունը փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող ոլորտներում:
Երախտագիտություն եմ հայտնում Հայաստանում իրականացվող ժողովրդավարական բարեփոխումների գործընթացին, ինչպես նաև ՀՀ-ԵՄ գործընկերության հետագա զարգացմանն ուղղված Լիտվայի անվերապահ աջակցության համար:
Բարձր եմ գնահատում Հայաստանի Հանրապետության ինքնիշխանությանն ու տարածքային ամբողջականությանն աջակցելու հարցում Լիտվայի դիրքորոշումը:
Լիահույս եմ, որ մոտ ապագայում առիթ կընձեռվի Ձեզ հետ հանդիպելու և համատեղ ջանքերով երկկողմ հարաբերությունների նոր շունչ հաղորդելու համար:
Մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն և հաջողություններ, իսկ Լիտվայի բարեկամ ժողովրդին՝ խաղաղություն և բարգավաճում»։

Nikol Pashinyan congratulated the Prime Minister of Lithuania
Prime Minister Nikol Pashinyan congratulated the Prime Minister of the Republic of Lithuania, Gintautas Palutkas, on his appointment. The message states:
"I warmly congratulate you on your appointment as the Prime Minister of the Republic of Lithuania.
I want to note with satisfaction the high level of political dialogue formed between our countries, the recent rapid development, and active cooperation in areas of mutual interest.
I express my gratitude for Lithuania's unconditional support of the democratic reforms implemented in Armenia and the further development of the RA-EU partnership.
I highly appreciate Lithuania's position in supporting the sovereignty and territorial integrity of the Republic of Armenia.
I sincerely hope that we will have an opportunity to meet soon and to breathe new life into bilateral relations through joint efforts.