Ալեն Սիմոնյանը հանդիպել է Հնդկաստանի նախագահին
Պաշտոնական այցով Հնդկաստանում գտնվող ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանի գլխավորած պատվիրակությունը դեկտեմբերի 16-ին հանդիպել է Հնդկաստանի նախագահ Դրուպադի Մուրմուի հետ:
Կողմերը գոհունակությամբ արձանագրել են երկու երկրների հարաբերությունների զարգացման բարձր դինամիկան ու հավելել, որ չնայած լայն համագործակցությանը՝ երկկողմ հարաբերություններում դեռևս առկա է չիրագործված ներուժ:
Դրուպադի Մուրմուն շնորհակալություն է հայտնել Ալեն Սիմոնյանին Հնդկաստան կատարած պաշտոնական այցի համար ու վստահություն հայտնել, որ այս այցով նոր էջ է բացվելու երկկողմ հարաբերություններում:
Ալեն Սիմոնյանն իր հերթին շնորհակալություն է հայտնել հանդիպման համար ու ընդգծել, որ Հնդկաստանը Հայաստանի համար կարևոր գործընկեր է:
Զրուցակիցներն անդրադարձել են նաև երկկողմ հետաքրքրության այլ հարցերի, այդ թվում՝ Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև խաղաղության պայմանագրին վերաբերող թեմային:

Ален Симонян встретился с Президентом Индии
16 декабря находящаяся в Индии с официальным визитом делегация во главе со Спикером НС РА Аленом Симоняном встретилась с Президентом Индии Драупади Мурму.
Стороны с удовлетворением отметили высокую динамику развития отношений между двумя странами и добавили, что, несмотря на широкое сотрудничество, в двусторонних отношениях еще существует нереализованный потенциал.
Драупади Мурму поблагодарила Алена Симоняна за официальный визит в Индию и выразила уверенность, что с этим визитом откроется новая страница в двусторонних отношениях.
Ален Симонян поблагодарил за встречу и подчеркнул, что Индия является важным партнером для Армении.
Собеседники затронули также другие вопросы, представляющие двусторонний интерес, в том числе тему мирного договора между Арменией и Азербайджаном.