Ալեն Սիմոնյանը հանդիպել է Հնդկաստանի նախագահին
Պաշտոնական այցով Հնդկաստանում գտնվող ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանի գլխավորած պատվիրակությունը դեկտեմբերի 16-ին հանդիպել է Հնդկաստանի նախագահ Դրուպադի Մուրմուի հետ:
Կողմերը գոհունակությամբ արձանագրել են երկու երկրների հարաբերությունների զարգացման բարձր դինամիկան ու հավելել, որ չնայած լայն համագործակցությանը՝ երկկողմ հարաբերություններում դեռևս առկա է չիրագործված ներուժ:
Դրուպադի Մուրմուն շնորհակալություն է հայտնել Ալեն Սիմոնյանին Հնդկաստան կատարած պաշտոնական այցի համար ու վստահություն հայտնել, որ այս այցով նոր էջ է բացվելու երկկողմ հարաբերություններում:
Ալեն Սիմոնյանն իր հերթին շնորհակալություն է հայտնել հանդիպման համար ու ընդգծել, որ Հնդկաստանը Հայաստանի համար կարևոր գործընկեր է:
Զրուցակիցներն անդրադարձել են նաև երկկողմ հետաքրքրության այլ հարցերի, այդ թվում՝ Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև խաղաղության պայմանագրին վերաբերող թեմային:

Alen Simonyan met the President of India
On December 16, the delegation led by RA NA Speaker Alen Simonyan, who is in India on an official visit, met with Draupadi Murmu, the President of India.
The parties noted with satisfaction the high dynamics of the relations between the two countries. They added that bilateral relations still have unrealized potential despite the broad cooperation.
Draupadi Murmu thanked Alain Simonyan for his official visit to India and expressed confidence that this visit would open a new chapter in bilateral relations.
Alen Simonyan thanked for the meeting and emphasized that India is an essential partner for Armenia.
The interlocutors also touched on other issues of bilateral interest, including the peace treaty between Armenia and Azerbaijan.