Դեսպան Խաչատրյանն իր հավատարմագրերն է հանձնել Ֆրանսիայի նախագահին
Դեկտեմբերի 13-ին՝ Ելիսեյան պալատում տեղի ունեցած հանդիսավոր արարողության ընթացքում, Ֆրանսիայում Հայաստանի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Արման Խաչատրյանն իր հավատարմագրերն է հանձնել Ֆրանսիայի Հանրապետության նախագահ Էմանուել Մակրոնին: Այս մասին հայտնում են Ֆրանսիայում ՀՀ դեսպանությունից։
Հավատարմագրերի հանձնման արարողությանը հաջորդած առանձնազրույցի ընթացքում նախագահ Մակրոնը շնորհավորել է Արման Խաչատրյանին՝ Ֆրանսիայում ՀՀ դեսպանի պաշտոնում նշանակվելու կապակցությամբ և մաղթել արդյունավետ աշխատանք՝ ի նպաստ երկու երկրների միջև առանձնաշնորհյալ հարաբերությունների ամրապնդման և զարգացման։
Շնորհակալություն հայտնելով ջերմ բարեմաղթանքների համար և ընդգծելով երկկողմ համագործակցության օրակարգն առավել հարստացնելու ուղղությամբ ջանքեր գործադրելու իր պատրաստակամությունը՝ դեսպան Խաչատրյանը վերահաստատել է Հայաստանի կառավարության ցանկությունն՝ ընդլայնելու ու զարգացնելու բարեկամ Ֆրանսիայի հետ ռազմավարական գործընկերության վերափոխված հարաբերությունները և բազմոլորտ փոխգործակցությունը։
Զրուցակիցները մտքեր են փոխանակել նաև Հարավային Կովկասում տեղ գտած զարգացումների, տարածաշրջանում տևական և արդար խաղաղության հաստատման ուղղությամբ Հայաստանի կառավարության կողմից գործադրվող շարունակական ջանքերի վերաբերյալ։

Посол Армении во Франции Арман Хачатрян вручил верительные грамоты президенту Франции Эммануэлю Макрону в ходе церемонии, состоявшейся 13 декабря в Елисейском дворце, сообщили в посольстве РА во Франции.
В ходе частной беседы после вручения верительных грамот президент Макрон поздравил Армана Хачатряна с назначением послом РА во Франции и пожелал ему плодотворной работы по укреплению и развитию особых отношений между двумя странами.
Выразив благодарность за теплые пожелания и подчеркнув готовность приложить усилия для дальнейшего обогащения повестки дня двустороннего сотрудничества, посол Хачатрян подтвердил стремление правительства Армении расширять и развивать отношения стратегического партнёрства и многосекторного сотрудничества с дружественной Францией.
Собеседники также обменялись мнениями относительно развития событий на Южном Кавказе, продолжающихся усилий правительства Армении по установлению прочного и справедливого мира в регионе.