Ընդգծվել է մուտքի արտոնագրերի ազատականացման դրական զարգացումները
Փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանն ընդունել է Եվրահանձնաժողովի միգրացիայի և ներքին գործերի գլխավոր տնօրենի տեղակալ Յոհաննես Լուխների գլխավորած պատվիրակությանը: Հանդիպմանը ներկա էր նաև Հայաստանում Եվրոպական միության պատվիրակության ղեկավար, դեսպան Վասիլիս Մարագոսը: Այս մասին տեղեկացնում են Կառավարության մամուլի ծառայությունից։
Ողջունելով հյուրերին՝ փոխվարչապետը կարևորել է ԵՄ մուտքի արտոնագրերի ազատականացման շուրջ մեկնարկած երկխոսության շրջանակներում իրականացվող միջոցառումները: Մհեր Գրիգորյանն ընդգծել է մուտքի արտոնագրերի ազատականացման արդյունքում հնարավոր դրական զարգացումները, ինչպես տնտեսության առանձին ճյուղերի, այնպես էլ մարդկանց շարժունակությունը:
Մհեր Գրիգորյանն առանձնակի շեշտել է ՀՀ-ԵՄ համապարփակ և ընդլայնված գործընկերության համաձայնագրի լիարժեք կիրարկման կարևորությունը և ԵՄ գործընկերներին ներկայացրել առանցքային ոլորտներում իրականացված և նախանշված բարեփոխումները: Զրուցակիցներն անդրադարձել են սոցիալական պաշտպանության, առողջապահության, կրթության, ինչպես նաև սահմանների կառավարման հարցերին:

The positive developments of visa liberalization were emphasized
Deputy Prime Minister Mher Grigoryan received the delegation headed by Vassilis Maragos, the Deputy Director of Migration and Internal Affairs of the European Commission and Head of the European Union Delegation to Armenia.
Welcoming the guests, the Deputy Prime Minister emphasized the measures implemented within the dialogue framework on the liberalization of EU visas. Mher Grigoryan emphasized the possible positive developments due to the liberalization of visas and the mobility of individual sectors of the economy.
Mher Grigoryan particularly emphasized the importance of fully implementing the RA-EU comprehensive partnership agreement and presented to the EU partners the implemented and planned reforms in the key areas.