Հայաստանի և Բահրեյնի ԱԳ նախարարները հանդիպել են
Դեկտեմբերի 8-ին ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանը Մանամայում հանդիպում է ունեցել Բահրեյնի Թագավորության ԱԳ նախարար Աբդ Ալ-Լատիֆ բին Ռաշիդ Ալ-Զայանիի հետ։
Զրուցակիցները քննարկել են Հայաստանի և Բահրեյնի միջև կոնկրետ նախաձեռնությունների միջոցով զբոսաշրջության ու տնտեսության ոլորտներում, ինչպես նաև ներդրումների խրախուսման միջոցով գործարար կապերի խթանման ուղղությամբ համագործակցության զարգացման հնարավորությունները։ Պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել երկու երկրների ԱԳՆ-ների միջև քաղաքական խորհրդակցությունների միջոցով նախանշել անհրաժեշտ քայլերն ու հետագա համագործակցության առաջնահերթությունները։
Հայաստանի և Բահրեյնի ԱԳ նախարարները մտքեր են փոխանակել տարածաշրջանային հարցերի շուրջ։ Նախարար Միրզոյանը շեշտել է, որ չնայած վերջին տարիների ու ներկա մարտահրավերներին՝ ՀՀ-ն առավելագույն ջանքեր է գործադրում Հարավային Կովկասում կայուն միջավայրի ձևավորման, խաղաղության հաստատման նպատակով, ինչի ուղղությամբ էական քայլ կարող է լինել Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև հարաբերությունների կարգավորման վերաբերյալ համաձայնագրի կնքումը։

The Foreign Ministers of Armenia and Bahrain met
On December 8, RA Minister of Foreign Affairs Ararat Mirzoyan met with Abd Al-Latif bin Rashid Al-Zayani, the Minister of Foreign Affairs of the Kingdom of Bahrain, in Manama.
The interlocutors discussed the possibilities of developing cooperation between Armenia and Bahrain in tourism and economy through concrete initiatives and promoting business ties through investments. The two countries' foreign ministries agreed to outline the necessary steps and priorities for further cooperation through political consultations.
The foreign ministers of Armenia and Bahrain exchanged ideas on regional issues. Minister Mirzoyan emphasized that despite the challenges of recent years and the present, RA is making maximum efforts to create a stable environment in the South Caucasus and establish peace. In that direction, signing an agreement on regulating relations between Armenia and Azerbaijan can be a significant step.