Հայաստանի և Բահրեյնի ԱԳ նախարարները հանդիպել են
Դեկտեմբերի 8-ին ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանը Մանամայում հանդիպում է ունեցել Բահրեյնի Թագավորության ԱԳ նախարար Աբդ Ալ-Լատիֆ բին Ռաշիդ Ալ-Զայանիի հետ։
Զրուցակիցները քննարկել են Հայաստանի և Բահրեյնի միջև կոնկրետ նախաձեռնությունների միջոցով զբոսաշրջության ու տնտեսության ոլորտներում, ինչպես նաև ներդրումների խրախուսման միջոցով գործարար կապերի խթանման ուղղությամբ համագործակցության զարգացման հնարավորությունները։ Պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել երկու երկրների ԱԳՆ-ների միջև քաղաքական խորհրդակցությունների միջոցով նախանշել անհրաժեշտ քայլերն ու հետագա համագործակցության առաջնահերթությունները։
Հայաստանի և Բահրեյնի ԱԳ նախարարները մտքեր են փոխանակել տարածաշրջանային հարցերի շուրջ։ Նախարար Միրզոյանը շեշտել է, որ չնայած վերջին տարիների ու ներկա մարտահրավերներին՝ ՀՀ-ն առավելագույն ջանքեր է գործադրում Հարավային Կովկասում կայուն միջավայրի ձևավորման, խաղաղության հաստատման նպատակով, ինչի ուղղությամբ էական քայլ կարող է լինել Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև հարաբերությունների կարգավորման վերաբերյալ համաձայնագրի կնքումը։

Министров иностранных дел Армении и Бахрейна провели встречу
8 декабря в Манаме министр иностранных дел РА Арарат Мирзоян встретился с министром иностранных дел Королевства Бахрейн Абд аль-Латифом бен Рашидом Аль-Заяни.
Собеседники обсудили возможности развития сотрудничества между Арменией и Бахрейном в сфере туризма и экономики посредством конкретных инициатив, а также развития деловых связей посредством привлечения инвестиций. Между внешнеполитическими ведомствами двух стран достигнута договоренность о наметке необходимых шагов и приоритетов дальнейшего сотрудничества посредством политических консультаций.
Министры иностранных дел Армении и Бахрейна обменялись идеями по региональным вопросам. Министр Мирзоян подчеркнул, что, несмотря на вызовы последних лет и современности, РА прилагает максимальные усилия для создания стабильной обстановки на Южном Кавказе, установления мира, и подписание соглашения о регулировании отношений между Арменией и Азербайджаном может стать важным шагом.