Դամասկոսում ՀՀ դեսպանության դիվանագիտական անձնակազմն աշխատանքները կշարունակի Բեյրութից
Սիրիայում ստեղծված անվտանգային իրավիճակով պայմանավորված՝ Դամասկոսում ՀՀ դեսպանության դիվանագիտական անձնակազմն իր աշխատանքները ժամանակավորապես կշարունակի Բեյրութից։
Անցած շաբաթ Դամասկոսում դեսպանությունում թեժ գծի հայտարարումից հետո դեսպանությունը պատասխանել է ստացված զանգերին, որոնք վերաբերել են ՀՀ մուտքի արտոնագրերի, անձնագրերի ստացմանը, տարհանման հնարավորությանը։ Վերջինիս անվտանգ հնարավորությունն այս պահին բացակայում է։
Հաջորդիվ, ՀՀ քաղաքացիների հետ կապը կպահպանվի Բեյրութում ՀՀ դեսպանությունից` հետևյալ թեժ գծի միջոցով +9617447205 (բջջային):

The diplomatic staff of the RA Embassy in Damascus will continue their work from Beirut
Due to the security situation in Syria, the diplomatic staff of the RA Embassy in Damascus will temporarily continue their work from Beirut.
Last week, after the announcement of a hotline at the embassy in Damascus, the embassy responded to the received calls related to receiving RA visas and passports and the possibility of evacuation. There is currently no safe option for the latter.
Next, the RA Embassy in Beirut will maintain communication with RA citizens through the hotline +9617447205 (mobile).