Դամասկոսում ՀՀ դեսպանության դիվանագիտական անձնակազմն աշխատանքները կշարունակի Բեյրութից
Սիրիայում ստեղծված անվտանգային իրավիճակով պայմանավորված՝ Դամասկոսում ՀՀ դեսպանության դիվանագիտական անձնակազմն իր աշխատանքները ժամանակավորապես կշարունակի Բեյրութից։
Անցած շաբաթ Դամասկոսում դեսպանությունում թեժ գծի հայտարարումից հետո դեսպանությունը պատասխանել է ստացված զանգերին, որոնք վերաբերել են ՀՀ մուտքի արտոնագրերի, անձնագրերի ստացմանը, տարհանման հնարավորությանը։ Վերջինիս անվտանգ հնարավորությունն այս պահին բացակայում է։
Հաջորդիվ, ՀՀ քաղաքացիների հետ կապը կպահպանվի Բեյրութում ՀՀ դեսպանությունից` հետևյալ թեժ գծի միջոցով +9617447205 (բջջային):

В связи с ситуацией с безопасностью в Сирии дипломатический состав посольства РА в Дамаске временно продолжит свою работу из Бейрута.
На прошлой неделе, после объявления о запуске горячей линии в посольстве в Дамаске, посольство ответило на поступившие звонки, которые были связаны с получением виз, паспортов РА и возможностью эвакуации. Для последнего в настоящее время не существует безопасного варианта.
В дальнейшем связь с гражданами РА будет осуществляться из посольства РА в Бейруте по горячей линии +9617447205 (моб.).