Քննարկվել է ՀՀ-ԵՄ գործընկերության հետագա խորացման հեռանկարները
Դեկտեմբերի 7-ին աշխատանքային այցով Մանամայում գտնվող ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանը հանդիպում է ունեցել Էստոնիայի ԱԳ նախարար Մարգուս Ցահքնայի հետ: Այս մասին հայտնում են ՀՀ ԱԳՆ-ից։
Զրուցակիցները քննարկել են մարտահրավերներով լի ներկայիս պայմաններում Հայաստանի և Էստոնիայի միջև փոխգործակցության հարցեր։ Անդրադարձ է կատարվել նորդիկ-բալթյան երկրների հետ Հայաստանի համագործակցության հետագա խորացմանը միտված՝ դեկտեմբերի 5-ին Մալթայում կայացած հանդիպմանը և այդ ձևաչափով փոխգործակցության շարունակականության կարևորությանը։
Արարատ Միրզոյանը և Մարգուս Ցահքնան քննարկել են ՀՀ-ԵՄ գործընկերության հետագա խորացման հեռանկարները։ Նախարար Միրզոյանը ներկայացրել է ՀՀ հասարակության շրջանում այս առնչությամբ ընթացող ակտիվ քննարկումները։ Հայաստանի և Էստոնիայի նախարարները մտքեր են փոխանակել նաև տարածաշրջանային զարգացումների, ինչպես նաև ժողովրդավարական ինստիտուտների համար առկա մարտահրավերների շուրջ։

Prospects for further deepening the RA-EU partnership were discussed
Armenian Foreign Minister Ararat Mirzoyan, who is in Manama on a working visit, met with Estonian Foreign Minister Margus Tsahkna on December 7, the RA Foreign Ministry reports.
The interlocutors discussed cooperation issues between Armenia and Estonia in the current challenging conditions. They referenced the December 5 meeting in Malta to further deepen Armenia's cooperation with the Nordic-Baltic countries and the importance of continuing cooperation in that format.
Ararat Mirzoyan and Margus Tsahkna discussed the prospects of further deepening the RA-EU partnership. Minister Mirzoyan presented the active discussions in this regard among the RA society. Ministers of Armenia and Estonia also exchanged ideas on regional developments and challenges for democratic institutions.