Արարատ Միրզոյանը հանդիպում է ունեցել Ավստրիայի ԱԳ նախարարի հետ
ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանը հանդիպում է ունեցել Ավստրիայի ԱԳ նախարար Ալեքսանդր Շալենբերգի հետ։ Հանդիպումը կայացել է ԵԱՀԿ նախարարական համաժողովի շրջանակներում։
Շարունակելով ակտիվ քաղաքական երկխոսությունը՝ զրուցակիցներն անդրադարձ են կատարել Հայաստանի և Ավստրիայի երկկողմ հարաբերությունների հետագա զարգացմանը միտված աշխատանքներին, ինչպես նաև ՀՀ-ԵՄ գործընկերության խորացման հեռանկարներին։
Նախարար Միրզոյանն ընդգծել է ԵՄ անդամ երկրների կողմից շարունակական աջակցության կարևորությունն այնպիսի հարցերում, ինչպիսիք են վիզաների ազատականացման երկխոսությունը, ժողովրդավարական բարեփոխումները՝ միաժամանակ տեղեկացնելով ՀՀ հասարակության շրջանում ԵՄ հետ հետագա փոխգործակցության վերաբերյալ քննարկումների մասին։
Արարատ Միրզոյանը և Ալեքսանդր Շալենբերգը մտքեր են փոխանակել տարածաշրջանային զարգացումների շուրջ։ Նախարար Միրզոյանը վերահաստատել է ՀՀ դիրքորոշումը Ադրբեջանի հետ հարաբերությունների կարգավորման պայմանագրի՝ սեղմ ժամկետում ստորագրման կարևորության վերաբերյալ։

Арарат Мирзоян встретился с министром иностранных дел Австрии
Министр иностранных дел Армении Арарат Мирзоян встретился с министром иностранных дел Австрии Александром Шалленбергом. Встреча состоялась в рамках министерской конференции ОБСЕ.
Продолжая активный политический диалог, собеседники обсудили работу, направленную на дальнейшее развитие двусторонних отношений между Арменией и Австрией, а также перспективы углубления партнерства РА-ЕС.
Министр Мирзоян подчеркнул важность постоянной поддержки со стороны стран-членов ЕС в таких вопросах, как диалог по визовой либерализации, демократические реформы, а также информирование армянской общественности о дискуссиях по дальнейшему взаимодействию с ЕС.
Арарат Мирзоян и Александр Шалленберг обменялись мыслями о развитии региона. Министр Мирзоян подтвердил позицию РА относительно важности подписания соглашения о регулировании отношений с Азербайджаном в короткие сроки.