Ռուբինյանը Բոսնիա և Հերցեգովինայում է
ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Ռուբեն Ռուբինյանի գլխավորած պատվիրակությունը, որի կազմում է ԱԺ պատգամավոր Սոնա Ղազարյանը, դեկտեմբերի 4-7-ը գտնվելու է Բոսնիա և Հերցեգովինայում:
Այցի շրջանակում ԱԺ նախագահի տեղակալ Ռուբեն Ռուբինյանը հանդիպել է ԵԽԽՎ-ում Բոսնիա և Հերցեգովինայի պատվիրակության ղեկավար Սաշա Մագազինովիչի, Բոսնիա և Հերցեգովինայի Ժողովուրդների և Ներկայացուցիչների պալատների կոլեգիումի անդամների, Արտաքին հարաբերությունների հանձնաժողովի, Կենտրոնական և Արևելյան Եվրոպայի հետ բարեկամական խմբի անդամների, ինչպես նաև Եվրաինտեգրման հանձնաժողովի անդամների հետ` հանձնաժողովի նախագահ Զդենկո Չոսիչի գլխավորությամբ:
Հանդիպումների ժամանակ կարևորվել է տարբեր բնագավառներում երկու երկրների հարաբերությունների զարգացումը: Հատուկ ընդգծվել է միջխորհրդարանական հարաբերությունների ակտիվացման անհրաժեշտությունը: Անդրադարձ է եղել երկու երկրներում առկա խնդիրներին և մարտահրավերներին: Ռուբեն Ռուբինյանը հրավիրող կողմին ներկայացրել է Հարավային Կովկասում խաղաղություն հաստատելուն ուղղված Հայաստանի ջանքերն ու վերջին զարգացումները, Հայաստան-Թուրքիա կարգավորման գործընթացը, ինչպես նաև անդրադարձել է «Խաղաղության խաչմերուկ» նախագծին:

Рубинян находится в Боснии и Герцеговине.
Делегация, возглавляемая вице-спикером НС Рубеном Рубиняном, в состав которой входит депутат НС Сона Казарян, 4-7 декабря будет находиться в Боснии и Герцеговине.
В рамках визита вице-спикер НС Рубен Рубинян встретился с главой делегации Боснии и Герцеговины в ПАСЕ Сашей Магазиновичем, членами коллегии Народных палат и представителями Боснии и Герцеговины, членами внешнеполитического ведомства комитета, члены дружественной группы с Центральной и Восточной Европой, а также члены Комиссии Европейской интеграции: во главе с председателем комиссии Зденко Чосичем.
В ходе встреч была подчеркнута необходимость активизации межпарламентских отношений. Рубен Рубинян представил приглашающей стороне усилия Армении по установлению мира на Южном Кавказе. Речь идет о проекте «Перекресток мира».